reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Upadłość Przewozów Regionalnych coraz bliżej

Aktualizacja: 14.05.2013

Nowelizacja ustawy o spółkach kolejowych daje spółkom przewozowym możliwość ogłoszenia upadłości. Eksperci oceniają, że to krok w stronę ogłoszenia upadłości Przewozów Regionalnych. »

Urlopy rodzicielskie w Sejmie

Aktualizacja: 14.05.2013

Urlop rodzicielski to nowe rozwiązanie proponowane przez rząd. W Sejmie trwa debata nad nowelizacją Kodeksu pracy, wprowadzającą w życie roczne urlopy dla rodziców. »

Trzynastki dla matek sfery budżetowej

Aktualizacja: 13.05.2013

Matki - pracownice sfery budżetowej będą miały prawo do otrzymania trzynastej pensji bez względu na staż pracy u jednego pracodawcy. Nowe przepisy zostały uchwalone przez Sejm. »

Reformy KRUS nie będzie

Aktualizacja: 09.05.2013

Zmiany w ubezpieczeniach społecznych rolników zostały wstrzymane. PO i PSL nie doszły do porozumienia w sprawie reformy KRUS i kwestia ta została odłożona na później. »

NIK: unijne środki na polskie drogi znowu zmniejszone

Aktualizacja: 07.05.2013

Od 2008 roku o blisko 500 milionów zostały zmniejszone unijne środki na polskie drogi. Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła raport o wykonaniu obowiązków przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. »

Konferencja naukowa „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”

Aktualizacja: 09.05.2013

24 maja 2013 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa na temat: „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”. Prezentacja poglądów i wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w obu krajach może okazać się ważnym głosem w ciągle aktualnej dyskusji na temat reformy administracji samorządowej w Polsce. »

Jaka kara za niezłożenie PIT-u?

Aktualizacja: 30.04.2013

Dziś, tj. 30 kwietnia 2013 r. mija ostatni dzień na na złożenie rocznego zeznania podatkowego. Urzędnicy zachęcają, aby formularz PIT wypełnić i przesłać przez internet. Dla tych, którzy wolą osobiście odwiedzić urząd skarbowy, godziny pracy niektórych z nich zostały wydłużone.  A co ze spóźnialskimi, którym na czas nie uda się wysłać bądź dostarczyć PIT-u? »

Przetarg na odbiór odpadów ogłasza Warszawa

Aktualizacja: 30.04.2013

Na dwa miesiące przed wejściem w życie tak zwanej ustawy śmieciowej Warszawa wreszcie ogłasza przetarg na odbiór odpadów. Od 1 lipca to gminy przejmują obowiązek odbierania śmieci od mieszkańców. »

Budżet obywatelski Tarnowa odniósł sukces

Aktualizacja: 29.04.2013

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy gminy, dzielnicy, wsi lub osiedla mogą uczestniczyć w projektowaniu lokalnych wydatków. Jednym z miast, które odniosło sukces w tym zakresie jest Tarnów. Miasto to pierwsze w Małopolsce oddało w ręce mieszkańców decyzję, na co wydać dwa miliony złotych z miejskiej kasy. »

Jutro mija termin złożenia zeznań podatkowych za 2013 r.

Aktualizacja: 29.04.2013

Pamiętajmy: zeznanie podatkowe za rok 2012 można składać jeszcze tylko dziś i jutro. »

Samorządowe mistrzostwa piłki nożnej

Aktualizacja: 25.04.2013

W dniach 6-7 czerwca br. odbędą się VI Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Samorządów w Piłce Nożnej. Do udziału w turnieju zaprasza organizator – Starostwo Powiatowe w Legionowie. »

Ruszyła V edycja Krajowego Konkursu Energetycznego

Aktualizacja: 25.04.2013

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod tytułem „Inteligentna gmina w inteligentnym rozwoju”. »

Pokaż wreszcie, co masz w mieście

Aktualizacja: 25.04.2013

Do 31 maja br. potrwa rywalizacja w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż wreszcie, co masz w mieście”. »

Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?

Aktualizacja: 24.04.2013

"Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?" - zdania na ten temat są podzielone. Dziś dyskutowano o tym podczas debaty zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą i Fundację Schumana. »

Różnicowanie świadczeń na dzieci w rodzinach zastępczych

Aktualizacja: 23.04.2013

Różnicowanie świadczeń na dzieci w rodzinach zastępczych jest zgodne z Konstytucją. Tak orzekli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Rozpatrywali oni wniosek grupy posłów, którzy nie zgadzają się z artykułem 80 znowelizowanej ustawy o wspieraniu rodziny. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama