reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Małopolska: prace nad systemem informatycznym w służbie zdrowia

Aktualizacja: 04.02.2013

Elektroniczna rejestracja pacjentów, przekazywanie dokumentacji medycznej i zleceń badań drogą elektroniczną, integracja systemów informatycznych pomiędzy wszystkimi małopolskimi szpitalami dla ułatwienia kompleksowej obsługi medycznej chorego – to wszytko już niedługo może stać się jak najbardziej realne. Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego pracuje nad sposobem wprowadzenia takich rewolucyjnych zmian w służbie zdrowia w naszym regionie. »

Świętokrzyskie: Kolejne gminy z unijnym wsparciem

Aktualizacja: 04.02.2013

Stadion sportowy w Wojciechowicach, modernizacja amfiteatru w Opatowie, nowa droga w gminie Zagnańsk – a wszystko to dzięki unijnemu wsparciu. Kolejne trzy samorządy podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach umowy o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. »

Opolskie: remont nyskiej tamy

Aktualizacja: 04.02.2013

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał umowę z wykonawcą na roboty budowlane dla drugiego przedsięwzięcia w ramach projektu pn. Modernizacja zbiornika wodnego Nysa w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego (etap I). »

Pomorskie: Budowanie partnerstwa międzysamorządowego

Aktualizacja: 04.02.2013

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, 15 lutego 2013 r. odbędzie się spotkanie samorządowców. Tematem forum będzie współpraca samorządów w ramach obszarów funkcjonalnych i pozyskiwanie funduszy unijnych w perspektywie 2014-2020. »

Warmia i Mazury: Budowa ekologicznych portów żeglarskich

Aktualizacja: 04.02.2013

Seminarium inicjowane przez samorząd województwa odbędzie się w najbliższy czwartek (7 lutego) w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Poświęcone będzie w całości realizacji programu budowy ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego. »

Lubuskie: Babimost rozwija skrzydła

Aktualizacja: 04.02.2013

- W bieżącym roku chcielibyśmy przeznaczyć prawie 12 mln zł na kilka bardzo ważnych inwestycji. Zadania, które realizujemy na terenie lotniska w Babimoście są istotne dla wzrostu bezpieczeństwa. Przedsięwzięcia prowadzone będą przez kilku beneficjentów. Oczywiście największym jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Wszystkie te zadania dofinansowane są w wysokości 85 % z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann podczas konferencji prasowej. »

Kołobrzeg: Ponad 870 tys. zł w ramach PO RYBY

Aktualizacja: 04.02.2013

Na tyle opiewają trzy umowy w ramach Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007-2013. Dwie z nich podpisali w Kołobrzegu wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski oraz członek zarządu Anna Mieczkowska. »

Koleje Śląskie: co zawiodło?

Aktualizacja: 04.02.2013

Główną przyczyną grudniowych problemów Kolei Śląskich był brak dostatecznej ilości taboru. Rozkład jazdy był dobry, ale zbyt ambitny. To główne wnioski Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, którzy opracowali „Analizę przyczyn występowania problemów z realizacją rozkładu jazdy 2012/2013 w Kolejach Śląskich" »

RegioStars 2013 dla projektu z Warmii i Mazur!

Aktualizacja: 04.02.2013

„Indywidualne Ścieżki Zatrudnienia” – warmińsko-mazurski projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego został laureatem prestiżowego konkursu RegioStars 2013, organizowanego przez Komisję Europejską. »

Budżet obywatelski w Podlaskim

Aktualizacja: 04.02.2013

Prace nad Budżetem Obywatelskim idą ”pełną parą” i zbliżają się ku końcowi. Do biura sejmiku wpłynęło 26 wniosków. Obecnie złożone propozycje oceniane są we właściwych departamentach Urzędu Marszałkowskiego. »

EBI udziela wsparcia w wysokości 150 mln euro na rozwój polskich samorządów

Aktualizacja: 29.01.2013

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przyznał PKO BP kredyt na kwotę 150 mln euro. Środki pochodzące z nowej linii kredytowej zostaną przeznaczone na finansowanie potrzeb inwestycyjnych polskiego sektora samorządowego. Wsparcie otrzymają głównie projekty mające na celu oszczędzanie energii, budowę i modernizację infrastruktury lokalnej oraz projekty związane z ochroną środowiska, ochroną zdrowia i oświatą. »

Bogatsze samorządy nadal będą wspierać biedniejsze

Aktualizacja: 31.01.2013

Bogatsze samorządy nadal będą wspierać biedniejsze. Tak wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis wprowadzający "janosikowe" jest zgodny z ustawą zasadniczą. »

Unijne miliony na przedszkola

Aktualizacja: 29.01.2013

- Ponad 50 mln euro, czyli ok. 200 mln zł z Programu Kapitał Ludzki przeznaczymy na modernizację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Dodatkowymi pieniędzmi regiony będą dysponowały od 1 lipca 2013 r. – powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji narodowej Krystyną Szumilas. »

Ruszyła budowa najsłynniejszej polskiej obwodnicy

Aktualizacja: 28.01.2013

Niezbędną wycinką drzew i krzewów rozpoczęła się właśnie budowa obwodnicy Augustowa (woj. podlaskie). Wcześniej – 20 grudnia ubiegłego roku inwestor przekazał wykonawcy plac budowy, a geodeci rozpoczęli wytyczanie pasa drogowego w terenie. »

Kujawsko-pomorskie: Dotacje na start w biznesie

Aktualizacja: 28.01.2013

Ponad pół tysiąca osób bezrobotnych z Kujawsko-Pomorskiego otrzymało już bezzwrotną dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”. W tym roku szansę na otrzymanie wsparcia ma kolejne 1,4 tysiąca osób. Trwa drugi nabór do udziału w projekcie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kajetan Kubicz

Adwokat i Senior Associate Kancelarii LTCA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama