reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Nowe interpretacje wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków!

Aktualizacja: 26.02.2013

Instytucja Zarządzająca POKL udzieliła wyjaśnień w związku z pojawiającymi się wątpliwościami interpretującymi zapisy Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach POKL odnośnie osób samozatrudnionych oraz limitów kosztów pośrednich w projektach partnerskich. »

Nasza Kasa - bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce!

Aktualizacja: 26.02.2013

Bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce umożliwia aplikacja naszakasa.org.pl. Pozwala na poznanie struktury budżetu poszczególnych gmin, a także prześledzenie zmian, jakie w tej strukturze zachodziły w czasie. »

„MALUCH 2013” – szansą na dotacje dla gminy

Aktualizacja: 25.02.2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło I edycję konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH 2013 – edycja 1”. Termin składania ofert upływa już 18 marca 2013 r. »

Nowa zaktualizowana BeSti@ już udostępniona!

Aktualizacja: 25.02.2013

Regionalne Izby Obrachunkowe udostępniły nową zaktualizowaną wersję szablonu zestawienia w systemie BeSti@ (z dn. 20.02.2013), który umożliwia przeniesienie wprowadzonych do systemu danych z tabeli Wieloletniej Prognozy Finansowej do Excela. »

Nowe domy pomocy społecznej, dla osób z uzależnieniem alkoholowym

Aktualizacja: 22.02.2013

Sejm znowelizował ustawę o pomocy społecznej, która ma usprawnić udzielanie pomocy osobom potrzebującym. Nowela wprowadza m.in. nowy typ domu pomocy społecznej. »

RIO: Czas na złożenie lutowych sprawozdań finansowych dobiega końca!

Aktualizacja: 21.02.2013

Niesporządzenie lub nieprzekazanie przez jednostkę samorządu terytorialnego w terminie sprawozdania z wykonania procesów gromadzenia środków publicznych i ich rozdysponowania albo wykazanie w tym sprawozdaniu danych niezgodnych z danymi wynikającymi z ewidencji księgowej, stanowi naruszenie dyscypliny finansów publicznych. W celu uniknięcia poniesienia odpowiedzialności należy pamiętać o najbliższych terminach w sprawozdawczości. »

Nowe zasady naliczania opłat za odpady komunalne

Aktualizacja: 20.02.2013

Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach po raz kolejny została znowelizowana. Wprowadzone m.in. w zakresie naliczania opłat za odpady zmiany, tym razem zostały uznane za korzystne dla samorządów. »

Podlasie: Dotacje na energię odnawialną, e-usługi w szpitalach

Aktualizacja: 11.02.2013

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzje o dofinansowaniu najlepszych projektów, zgłoszonych w trzech konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego: na inwestycje w odnawialne źródła energii, na zastosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w obsłudze pacjentów oraz na budowę szerokopasmowego internetu. »

Ruszyła V edycja konkursu Kampania Społeczna Roku

Aktualizacja: 11.02.2013

W przedsięwzięciu mogą brać udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, instytucje publiczne, firmy, agencje reklamowe i PR oraz osoby prywatne. »

Energia odnawialna szansą rozwoju Podlasia

Aktualizacja: 11.02.2013

- Nie stawiamy pytania, czy należy zmienić politykę energetyczną, tylko jak to zrobić. W przeciwnym wypadku nasze dzieci i wnuki będą miały ogromny kłopot – stwierdził Lutz Ribbe z Fundacji EuroNatur. Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się polscy i niemieccy eksperci podczas konferencji, zatytułowanej „Energia odnawialna szansą rozwoju województwa podlaskiego”. »

Lubelskie też jest Eko

Aktualizacja: 11.02.2013

Województwo lubelskie włącza się w akcję „W 90 dni do Eko”. To ogólnopolski program promujący zdrowy styl życia. Jest skierowany do wszystkich, którzy chcą porzucić złe nawyki i żyć zdrowo, ale nie bardzo wiedzą, jak to zrobić. »

Przetargi na budowę brakujących fragmentów trasy S8

Aktualizacja: 11.02.2013

W najbliższym czasie rozpocznie się wybór wykonawców dróg z dotacji unijnych na lata 2014–2020. Wśród nich mają się między innymi znaleźć przetargi na budowę brakujących fragmentów trasy S8 z Warszawy do Białegostoku - informuje "Rzeczpospolita". »

200 tys. zł na organizację szkoleń ratowników wodnych

Aktualizacja: 11.02.2013

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs na realizację i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych w 2013 r. Zaplanowano kwotę łącznie 200 tys. zł. Do konkursu mogą przystąpić podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego, które w ciągu 31 dni od publikacji (4 lutego br.) prześlą swoją ofertę. »

Zjednoczone Emiraty Arabskie zainwestują na Podlasiu?

Aktualizacja: 11.02.2013

Delegacja rządowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedziła Białystok. W piątek 8 lutego goście spotkali się z przedstawicielami białostockiego i podlaskiego samorządu. »

Ponad 5 mln zł na ochronę przeciwpowodziową w Lubuskiem

Aktualizacja: 11.02.2013

Ponad 5 mln zł trafi do Lubuskiego na zadania realizowane w ramach Programu Odra 2006. - Pieniądze zostaną przeznaczane na uzupełnianie wałów i budowę umocnień – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Stanisław Tomczyszyn, członek zarządu województwa lubuskiego. Te ważne zadania, realizowane przez samorząd mają uchronić przed powodziami oraz przyczyniać się do budowy systemu zintegrowanej gospodarki wodnej lubuskich rzek. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama