reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wieloletnia prognoza finansowa – zakres prezentacji danych według RIO

Aktualizacja: 08.03.2013

Elektroniczna wersja wieloletniej prognozy finansowej wymaga znowelizowania budżetów jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają potencjalne zobowiązania z tytułu udzielonych poręczeń i gwarancji, a kwot tych nie wykazały w wydatkach budżetowych. »

Opłata za śmieci to najczęściej 6-8 zł

Aktualizacja: 08.03.2013

Stawki opłat za śmieci uchwalane przez gminy zaczynają się już od 2 zł za osobę – wynika z analizy Związku Gmin Wiejskich RP. »

Walka z bezrobociem – więcej swobody dla powiatów

Aktualizacja: 07.03.2013

Sposób na poprawę efektywności walki z bezrobociem przedstawiony został w gotowym już projekcie założeń zmian do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. »

Uelastycznienie czasu pracy – projekty ustaw już w Sejmie

Aktualizacja: 06.03.2013

Ułatwienie elastycznego gospodarowania czasem pracy, to główny cel projektów ustaw, którymi ma zająć się Sejm, na rozpoczynającym się dziś, tj. 6 marca 2013 r. posiedzeniu. »

Projekt ustawy samorządowej - MAC pracuje nad poprawą warunków świadczenia usług przez JST

Aktualizacja: 06.03.2013

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w dalszym ciągu pracuje nad projektem ustawy samorządowej. Proponowane regulacje mają na celu poprawę warunków świadczenia usług przez jednostki samorządu terytorialnego. »

Dzienniczek nauczyciela - większa kontrola czasu pracy

Aktualizacja: 05.03.2013

Od lat wypomina się nauczycielom, że nikt nie kontroluje ponad połowy ich czasu pracy. Ministerstwo Edukacji chce to zmienić i zapowiada dzienniczki nauczyciela. Pedagodzy będą tam wpisywać, ile czasu przepracowali. »

Nowe warunki techniczne budynków w gminie!

Aktualizacja: 05.03.2013

Weszły w życie nowe przepisy regulujące warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. »

Mediacja skuteczną metodą rozwiązywania sporów

Aktualizacja: 04.03.2013

Mediacje mogą być bardziej skuteczną metodą rozwiązywania konfliktów niż proces sądowy - uważają prawnicy. Dlatego w Ministerstwie Sprawiedliwości podpisano dziś deklaracje stosowania innych alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów w sprawach gospodarczych. »

E-administracja - liczne zmiany dla poprawy funkcjonowania

Aktualizacja: 04.03.2013

Aby poprawić funkcjonowanie e-administracji, w pełni wykorzystać e-systemy do zarządzania państwem oraz, w większym stopniu rozszerzyć dostęp do szerokopasmowego Internetu, należy wprowadzić liczne zmiany. »

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, dla instytucji kultury!

Aktualizacja: 01.03.2013

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. »

Od dziś nowe kwoty emerytur, rent i dodatków - czyli waloryzacja 2013

Aktualizacja: 01.03.2013

Od 1 marca 2013 r., czyli od dziś obowiązują nowe kwoty najniższych emerytur i rent, a także dodatków oraz kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent, z tytułu osiągania przychodu z działalności zarobkowej. »

Do dziś pracodawcy muszą przekazać PIT-11!

Aktualizacja: 28.02.2013

Dzisiejszy dzień, tj. 28 lutego to ostatni dla pracodawców dzień na przekazanie pracownikom PIT 11. Opóźnienie w jego przekazaniu grozi sankcją karną. »

Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Aktualizacja: 28.02.2013

Dwieście, a według niektórych szacunkowych danych nawet siedemset szkół zniknie od nowego roku szkolnego z edukacyjnej mapy Polski. Organy prowadzące, do dzisiaj mają czas, aby wstępnie określić, które placówki pójdą do likwidacji. »

Przedłużony termin składania deklaracji do systemu e-Deklaracje

Aktualizacja: 27.02.2013

E-deklaracje, których termin upłynął 25 lutego (VAT-7 rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc) będą przyjmowane przez system e Deklaracje do 3 marca 2013 r. »

Spadek opłat za pobyt dziecka w przedszkolu

Aktualizacja: 27.02.2013

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakłada, że już od września tego roku opłaty dla rodziców za 6 i 7 godzinę pobytu dziecka w przedszkolu spadną do 1 złotego. Po roku złotówkę będą kosztować już trzy dodatkowe godziny, a od 1 września 2015 roku wszystkie będą bezpłatne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

NGL Legal (NGL Wiater sp.k)

Nowoczesne doradztwo prawno-podatkowe dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama