reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Zasady ustalania wysokości świadczenia urlopowego

Zasady ustalania wysokości świadczenia urlopowego

Wysokość świadczenia urlopowego odpowiada wysokości odpisu podstawowego określonego w ustawie o ZFŚS, tj. 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, jeżeli przeciętne wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą (art. 5 ust. 2 ustawy o ZFŚS). W 2016 r. podstawę wyliczenia odpisu podstawowego stanowi przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej w drugim półroczu 2010 r., tj. kwota 2917,14 zł (art. 5a ustawy o ZFŚS).

Wysokość podstawowego odpisu na jednego zatrudnionego w 2016 r. wynosi 1093,93 zł (2917,14 zł × 37,5%). Tyle też wynosi świadczenie urlopowe w 2016 r. dla nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy przez cały rok szkolny 2015/2016. W przypadku nauczycieli okres zatrudnienia liczony jest od 1 września poprzedniego roku kalendarzowego do 31 sierpnia roku bieżącego.

Polecamy produkt: Komplet INFORLEX.PL Oświata + Poradnik Oświatowy

ZAPAMIĘTAJ!

Świadczenie urlopowe w 2016 r. wynosi 1093,93 zł, ale trzeba je ustalić proporcjonalnie do czasu pracy nauczyciela, zapisanego w umowie o pracę lub w akcie mianowania oraz czasu zatrudnienia w danym roku szkolnym.

Praca w godzinach ponadwymiarowych oraz w ramach tzw. podwyższonego pensum nie uprawnia nauczyciela do zwiększenia przysługującego mu świadczenia urlopowego.

Ustalanie wysokości świadczenia proporcjonalnie do okresu zatrudnienia w danym roku szkolnym:

● kwotę świadczenia należy podzielić przez liczbę 12 (rok szkolny trwa 12 miesięcy – od 1 września do 31 sierpnia następnego roku),

● następnie pomnożyć przez liczbę miesięcy, w których istniał stosunek pracy z nauczycielem (wlicza się również okresy ferii letnich i zimowych).

Polecamy serwis: Oświata

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odzyskaj.info

Odszkodowania i wypadki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama