REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak skorygować złożoną deklarację CEEB [termin do 30 czerwca 2022 r.]

Jak skorygować złożoną deklarację CEEB [termin do 30 czerwca 2022 r.]
Jak skorygować złożoną deklarację CEEB [termin do 30 czerwca 2022 r.]
Media

REKLAMA

REKLAMA

Możliwość korygowania pomyłek w złożonych deklaracjach, ulepszone wyszukiwanie punktów adresowych, możliwość samodzielnego resetu hasła przez gminnego administratora i stopniowania uprawnień użytkowników w danej gminie to tylko część z nowych funkcjonalności wprowadzonych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego w systemie do składania deklaracji CEEB.

Do kiedy trzeba złożyć deklarację CEEB?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, czyli system informatyczny umożliwiający złożenie online deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania, ruszyła 1 lipca ub.r. W składanych do CEEB deklaracjach znajdują się informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach. Każdy właściciel/zarządca nieruchomości (mieszkania/domu/budynku lub lokalu użytkowego) musi złożyć deklarację do 30 czerwca 2022 roku.

REKLAMA

Jak złożyć deklaracje CEEB?

Deklaracje można składać online lub w formie papierowej do urzędu gminy. Te ostatnie wprowadzają do systemu uwierzytelnieni przez gminnego administratora urzędnicy w terminie 6 miesięcy od ich złożenia (w przypadku budynków już istniejących) lub 30 dni od złożenia (w przypadku nowo powstałych budynków, gdzie źródło ciepła zostało uruchomione po 1 lipca ub.r.).

Zmiany w składaniu deklaracji CEEB

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, który prowadzi rejestr CEEB, poinformował o wprowadzeniu nowych funkcjonalności w ramach systemu, które mają usprawnić jego działanie.

Czy można korygować złożoną deklarację CEEB?

Wprowadzono między innymi możliwość edycji złożonych deklaracji w celu skorygowania pomyłek. Uruchomiono poza tym funkcjonalność pozwalającą na samodzielny reset hasła do systemu przez administratorów lokalnych w danej gminie. Dodano również możliwość stopniowania uprawnień użytkowników CEEB w danej gminie. Administrator lokalny przy tworzeniu kont użytkowników lokalnych ma teraz możliwość przyznania pełnego dostępu do bazy CEEB lub też ograniczonego tylko do odczytu.

Nowe filtry w bazie CEEB dla gmin?

Kolejną zmianą ważną dla urzędników obsługujących deklaracje CEEB jest dodanie nowych filtrów wyszukiwania w zakładce Budynki i Deklaracje. Filtr „Wpisz adres” umożliwia wyszukiwanie adresów i deklaracji poprzez wpisanie całego lub części adresu (wyszukiwanie kontekstowe). Dodatkowo, utworzono możliwość wyszukiwania punktów adresowych poprzez uzupełnienie numeru budynku i wprowadzono analogiczne rozwiązanie w zakresie możliwości wyszukiwania Budynków i Deklaracji dla obywateli – głównie z myślą o zarządcach, którzy dodają dużą liczbę deklaracji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kim jest Administrator Wojewódzki w bazie CEEB?

Poza tym stworzono też nowy profil w ramach bazy CEEB – Administrator Wojewódzki. Posiada on dostęp do bazy jedynie „do odczytu” bez możliwości dodawania deklaracji czy ich edycji. Celem utworzenia tej roli było przyznanie administratorowi na poziomie województwa dostępu do danych statystycznych na poziomie województwa.

Jak dowiedzieć się, czy deklaracja CEEB jest wpisana do ewidencji?

GUNB zapowiedział także wprowadzenie jeszcze w tym kwartale kolejnych funkcjonalności. Pierwszą z nich ma być nowy panel zarządzania punktami adresowymi umożliwiający łączenie oraz usuwanie punktów adresowych. Przygotowywana jest również nowa e-usługa „Sprawdź swoją deklarację”, które pozwoli obywatelom dowiedzieć się, czy ich deklaracja została już zapisana w systemie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA

Czy warto iść na tradycyjne studia w 2024 roku? Gdzie zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w pracy?

Dziś coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Także rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?

Dyrektor CKE: Będą zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty w 2025 r. Rok szkolny 2024/2025: Odchudzona o 20% podstawa programowa

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Polską Agencją Prasową udzielił informacji odnośnie zmian w maturach i egzaminie ósmoklasisty wynikających z uszczuplenia podstawy programowej od roku szkolnego 2024/2025. Najwięcej zmian ma być na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak pisemnym, jak i ustnym, np. znacznie skrócona zostanie lista pytań jawnych.

Min. Sikorski: kilka tysięcy osób w Polsce zgłosiło się do Legionu Ukraińskiego. Polska zapewnia sprzęt i szkolenie

Kilka tysięcy osób zarejestrowało się już w Polsce, aby dołączyć do Legionu Ukraińskiego, czyli nowej ukraińskiej ochotniczej jednostki wojskowej - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO, zorganizowanego przy okazji szczytu tej organizacji w Waszyngtonie.

Od piątku utrudnienia w Warszawie

W piątek kierowcy w stolicy napotkają utrudnienia na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego. 

REKLAMA

Poprawka matury w sierpniu 2024

Kiedy jest poprawka matury w sierpniu 2024 roku? Kiedy jest poprawkowa matura pisemna, a kiedy ustna? Co trzeba zrobić, aby przystąpić do terminu poprawkowego? Wyników można spodziewać się we wtorek 10 września 2024 r.

Siedem wsi w Polsce stanie się miastem od początku 2025 roku. Wiemy już które

Od 1 stycznia 2025 r. roku w Polsce przybędzie siedem miast. Tak wynika z założeń projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany siedziby władz gminy, które zostały opublikowane 9 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu. Nastąpi też 7 zmian dotyczących ustalenia granic gmin i 11 zmian dotyczących ustalenia granic miast.

REKLAMA