REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Koronawirus, Komunikacja miejska

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Koronawirus: 5 tys. złotych kary za nieprzestrzeganie kwarantanny

Ministerstwo Zdrowia informuje, że za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5 tys. zł. Jakie osoby muszą być objęte kwarantanną?

Zajęcia w miejskich placówkach oświatowych w Poznaniu odwołane

Władze Poznania zdecydowały, że ze względu na zagrożenie koronawirusem, od środy zawieszone zostaną zajęcia w miejskich placówkach oświatowych. Zamknięte mają zostać także m.in. miejskie instytucje kultury, obiekty sportowe i zoo. Ostateczną decyzję podejmą dyrektorzy szkół.

Wszystkie imprezy masowe w Polsce odwołane

Premier poinformował, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Ma to związek z wykrytymi w Polsce przypadkami koronawirusa.

Profilaktyka zakażenia koronawirusem w szkołach - informacja GIS

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

REKLAMA

Informowanie o koronawirusie nie może naruszać praw pacjenta

Informowanie o koronawirusa nie może naruszać praw pacjenta, ingerować w jego życie prywatne, a zwłaszcza umożliwiać jego identyfikację - oświadczył w czwartek Rzecznik Praw Pacjenta. Zaapelował o zachowanie delikatności i poszanowanie praw pacjenta.

Koronawirus: Zwolnienia lekarskie przez telefon

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała rozporządzenie umożliwiające wystawianie zwolnień lekarskich przez telefon. Ma to związek z epidemią koronawirusa.

Koronawirus: Autobusy, tramwaje i pociągi w Warszawie będą dokładniej odkażane

W Polsce potwierdzono już pierwszy przypadek koronawirusa. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podejmuje działania profilaktyczne i będzie odkażał środki transportu miejskiego.

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

W nocy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce - poinformował w środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że pacjent jest hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze.

REKLAMA

Specjalna ustawa dotycząca szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem

Sejm uchwalił w poniedziałek wieczorem ustawę dotyczącą szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Co zawiera ustawa?

Koronawirus: Czy osoby nieubezpieczone będą diagnozowane?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że każdy, nawet nieubezpieczony, będzie nieodpłatnie diagnozowany na koronawirusa.

Koronawirus: Zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły a prawo do zasiłku opiekuńczego

W wypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzice mogą ubiegać się o przyznanie zasiłku opiekuńczego. Zobacz, w jakich sytuacjach przysługuje Ci zasiłek.

Koronawirus - statystyki, mapa, zalecenia

Główny Inspektorat Sanitarny podaje statystyki zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz liczbę przypadków śmiertelnych z powodu COVID-19. Poznaj geograficzną mapę koronawirusa obejmującą okres od 31 grudnia 2019 r. do 2 marca 2020 r. Jakie są zalecenia GIS w związku z nową chorobą?

Mapa koronawirusa - gdzie nie zaleca się podróży?

Sprawdź mapę z państwami, do których GIS nie zaleca podróży. w związku z koronawirusem. Więcej informacji o bezpieczeństwie w danych państwach znajduje się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Podróż do Włoch - koronawirus i inne zagrożenia

Główny Inspektorat Sanitarny z powodu koronawirusa (SARS-CoV-2) nie zaleca podróżowania do Włoch. MSZ informuje, że obecnie niemożliwe jest podróżowanie do 11 gmin objętych kwarantanną. Są to gminy w regionie Lombardi (Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano) oraz w regionie Wenecji Euganejskiej Vo’ Euganeo czyli Padwa.

Zalecenia dla dyrektorów szkół i przedszkoli w związku z koronawirusem

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rekomendacje dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z pojawieniem się w Europie koronawirusa. Zobacz, jak zadbać o zdrowie uczniów i podopiecznych.

MEN: szkoły powinny stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i GIS

W związku z wystąpieniem przypadków koronawirusa w krajach europejskich Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, aby szkoły w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego stosowały się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jednocześnie MEN przypomina, że dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów a podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji.

Koronawirus: wszystkie służby w gotowości na ewentualny przypadek w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że prowadzone są wszystkie niezbędne działania, aby zapobiec pojawieniu się koronawirusa w Polsce oraz zatrzymać jego ewentualne rozprzestrzenianie się. Polacy wracający z zagranicy mają otrzymać specjalne komunikaty sms-owe z instrukcją postępowania. Gotowe są dwa laboratoria diagnostyczne, wkrótce mają być uruchamiane kolejne.

Wzór identyfikatora kontrolera biletów jest informacją publiczną

Czy zakład transportu miejskiego ma obowiązek udostępnienia wzoru legitymacji kontrolera biletów na wniosek stowarzyszenia? Organizacja złożyła wniosek w trybie dostępu do informacji publicznej. Czy takie udostępnienie może stanowić naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa?

W Toruniu od 2 stycznia 2012 r. ograniczony ruch ciężarówek

Od 2 stycznia 2012 r. Toruń wprowadza ograniczenie ruchu ciężarówek o masie ponad 18 ton, mimo że minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej przedłużył do 11 lutego 2012 r. okres bezpłatnego korzystania z odcinka A1 Nowe Marzy - Czerniewice.

Gdańsk: Nowoczesne tramwaje dla miasta

Gdańsk ma jeden z najnowocześniejszych taborów tramwajowych w Polsce. Udział pojazdów niskopodłogowych we flocie ZKM w Gdańsku jest najwyższy w Polsce i wynosi ok. 67 proc. Dla porównania, Kraków, jako drugie miasto w kraju pod tym względem, ma ich ok. 30 proc.

Zadania samorządów dotyczące przystanków w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym

Z początkiem marca br. gminy przejęły odpowiedzialność za wykonywanie i remonty wiat przystankowych oraz sprzątanie przystanków. Z przystanków będą mogły korzystać firmy przewozowe, ale tylko za opłatą.

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym - świadczenie usług przewozowych


Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym określa zasady organizacji rynku transportu publicznego, zarządzania usługami przewozowymi na tym rynku oraz reguluje kwestie związane z finansowaniem transportu publicznego w zakresie przewozów o charakterze użyteczności publicznej.

Samorządy inwestują w komunikację miejską

Samorządy dużych miast coraz częściej i chętniej podejmują inwestycje mające na celu unowocześnienie transportu publicznego. Polegają one m.in. na wymianie starego taboru na nowe pojazdy, wprowadzaniu innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań, a także na modernizacji dróg, trakcji i infrastruktury przystankowej. W wielu przypadkach przedsięwzięcia te przynoszą miastom oszczędności.

Fundusz Kolejowy - projektowane zmiany

Znane są już założenia projektu zmian w ustawie o Funduszu Kolejowym oraz ustawie o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prywatne. Projekt został przygotowany przez Ministra Infrastruktury.

Projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym - Centralna Ewidencja Przewoźników, zarządzanie, regulamin przewozu

W kolejnej części cyklu poświęconego rządowemu projektowi ustawy o publicznym transporcie zbiorowym omawiamy instytucję Centralnej Ewidencji Przewoźników, funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego oraz zarządzanie nim.

Opłaty za przejazd po drogach krajowych – projekt zmian

Rząd szykuje zmiany w systemie pobierania opłat za poruszanie się po drogach krajowych. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wykazu dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną.

Projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym - potwierdzenie zgłoszenia przewozu

Przewoźnik, czyli przedsiębiorca zajmujący się przewozem ludzi będzie mógł wykonywać działalność po zgłoszeniu tego faktu do właściwego terytorialnie organizatora tego typu przewozu. Będzie on musiał ponadto postarać się o potwierdzenia zgłoszenia przewozu, które wydawane jest w formie decyzji administracyjnej.

Finansowanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej

W rządowym projekcie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym uregulowano m.in zasady finansowania transportu publicznego, katalog uprawnień i korzyści przyznanych operatorom, prawo do rekompensaty strat poniesionych przez operatora oraz dodatkowe źródła finansowania przewozów o charakterze użyteczności publicznej.

Co nowego w transporcie zbiorowym? (2)

Kolejna część artykułu na temat projektu ustawy o publicznym transporcie zbiorowym prezentuje obowiązujące krajowe regulacje prawne w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Co nowego w transporcie zbiorowym? (1)

Rządowy projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym wpłynął do Sejmu RP w dniu 26 marca 2010 roku. Projekt dotyczy unormowania regularnego przewozu osób wykonywanego w ramach publicznego transportu zbiorowego, którego zorganizowanie i koordynacja będą w gestii organizatora.

REKLAMA