Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu komunikacja miejska. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące komunikacja miejska.
Dotacja na zakup roweru towarowego w Gdyni - wnioski od 4 sierpnia 2020 r.
Aktualizacja: 31.07.2020
Mieszkańcy Gdyni mogą liczyć nawet na 5 tys. zł dofinansowania na zakup roweru towarowego. W tym roku w ramach pilotażowego programu CityChangerCargoBiku miasto przeznaczyło na ten cel 50 tys. zł. »
Jak odwiesić bilet komunikacji miejskiej?
Aktualizacja: 08.06.2020
Wiele osób na czas lockdownu z powodu koronawirusa zawiesiło bilet komunikacji miejskiej. Coraz więcej firm jednak powoli wraca już do pracy stacjonarnej w związku z czym pojawia się potrzeba odwieszenia biletu. Jak to zrobić? »
Koronawirus: Zawieszenie Warszawskiej Karty Miejskiej - specjalna strona
Aktualizacja: 19.03.2020
Warszawski Transport Publiczny utworzył specjalną stronę internetową za pomocą której można zawiesić Warszawską Kartę Miejską. Dzięki temu stanie się to jeszcze szybsze i łatwiejsze. »
Koronawirus. Jak złożyć wniosek o zawieszenie biletu komunikacji miejskiej
Aktualizacja: 24.03.2020
W związku z pandemią koronawirusa wiele osób ograniczyło wyjścia z domu oraz korzystanie z komunikacji miejskiej. Takim osobom naprzeciw wyszedł Warszawski Transport Publiczny, który za pośrednictwem swojej strony na facebooku poinformował, że możliwe będzie zawieszenie biletów okresowych. Jak złożyć taki wniosek? »
Wzór identyfikatora kontrolera biletów jest informacją publiczną
Aktualizacja: 28.06.2018
Czy zakład transportu miejskiego ma obowiązek udostępnienia wzoru legitymacji kontrolera biletów na wniosek stowarzyszenia? Organizacja złożyła wniosek w trybie dostępu do informacji publicznej. Czy takie udostępnienie może stanowić naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa? »
W Toruniu od 2 stycznia 2012 r. ograniczony ruch ciężarówek
Aktualizacja: 30.12.2011
Od 2 stycznia 2012 r. Toruń wprowadza ograniczenie ruchu ciężarówek o masie ponad 18 ton, mimo że minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej przedłużył do 11 lutego 2012 r. okres bezpłatnego korzystania z odcinka A1 Nowe Marzy - Czerniewice. »
Gdańsk: Nowoczesne tramwaje dla miasta
Aktualizacja: 29.12.2011
Gdańsk ma jeden z najnowocześniejszych taborów tramwajowych w Polsce. Udział pojazdów niskopodłogowych we flocie ZKM w Gdańsku jest najwyższy w Polsce i wynosi ok. 67 proc. Dla porównania, Kraków, jako drugie miasto w kraju pod tym względem, ma ich ok. 30 proc. »
Zadania samorządów dotyczące przystanków w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym
Aktualizacja: 20.09.2011
Z początkiem marca br. gminy przejęły odpowiedzialność za wykonywanie i remonty wiat przystankowych oraz sprzątanie przystanków. Z przystanków będą mogły korzystać firmy przewozowe, ale tylko za opłatą. »
Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym - świadczenie usług przewozowych
Aktualizacja: 10.01.2011
Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym określa zasady organizacji rynku transportu publicznego, zarządzania usługami przewozowymi na tym rynku oraz reguluje kwestie związane z finansowaniem transportu publicznego w zakresie przewozów o charakterze użyteczności publicznej. »
Samorządy inwestują w komunikację miejską
Aktualizacja: 28.09.2010
Samorządy dużych miast coraz częściej i chętniej podejmują inwestycje mające na celu unowocześnienie transportu publicznego. Polegają one m.in. na wymianie starego taboru na nowe pojazdy, wprowadzaniu innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań, a także na modernizacji dróg, trakcji i infrastruktury przystankowej. W wielu przypadkach przedsięwzięcia te przynoszą miastom oszczędności. »
Fundusz Kolejowy - projektowane zmiany
Aktualizacja: 31.08.2010
Znane są już założenia projektu zmian w ustawie o Funduszu Kolejowym oraz ustawie o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prywatne. Projekt został przygotowany przez Ministra Infrastruktury. »
Aktualizacja: 25.08.2010
W kolejnej części cyklu poświęconego rządowemu projektowi ustawy o publicznym transporcie zbiorowym omawiamy instytucję Centralnej Ewidencji Przewoźników, funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego oraz zarządzanie nim. »
Opłaty za przejazd po drogach krajowych – projekt zmian
Aktualizacja: 03.08.2010
Rząd szykuje zmiany w systemie pobierania opłat za poruszanie się po drogach krajowych. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wykazu dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną. »
Projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym - potwierdzenie zgłoszenia przewozu
Aktualizacja: 06.07.2010
Przewoźnik, czyli przedsiębiorca zajmujący się przewozem ludzi będzie mógł wykonywać działalność po zgłoszeniu tego faktu do właściwego terytorialnie organizatora tego typu przewozu. Będzie on musiał ponadto postarać się o potwierdzenia zgłoszenia przewozu, które wydawane jest w formie decyzji administracyjnej. »
Finansowanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej
Aktualizacja: 31.05.2010
W rządowym projekcie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym uregulowano m.in zasady finansowania transportu publicznego, katalog uprawnień i korzyści przyznanych operatorom, prawo do rekompensaty strat poniesionych przez operatora oraz dodatkowe źródła finansowania przewozów o charakterze użyteczności publicznej. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?