reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Nabór wniosków do programu 500 plus bez potwierdzenia rejestracji danych osobowych

Aktualizacja: 26.02.2016

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, iż gminy zgłoszą zbiory danych do GIODO i nie muszą czekać na potwierdzenie ich rejestracji, by rozpocząć nabór wniosków i wypłaty świadczeń od 1 kwietnia 2016 r. Ministerstwo podkreśla, iż nie ma zagrożenia dla terminu wejścia w życie ustawy oraz wypłaty świadczenia wychowawczego. »

Jednorazowy dodatek do emerytur bez wpływu na kryterium dochodowe

Aktualizacja: 26.02.2016

Jednorazowy dodatek do emerytur i rent nie będzie miał wpływu a kryterium dochodowe, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o świadczenia z pomocy społecznej. Dodatek zwolniony jest również z podatku dochodowego. »

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad trzema nowelizacjami

Aktualizacja: 26.02.2016

W Ministerstwie Zdrowia rozpoczęto prace nad nowelizacjami: ustawy refundacyjnej, ustawy o świadczeniach zdrowotnych oraz prawa farmaceutycznego. Część zmian ma wejść w życie na przełomie 2016 i 2017 r. »

XV Zjazd Specjalistów i Ekspertów ds. Zamówień Publicznych

Aktualizacja: 25.02.2016

Infor.pl wraz z organizatorem, firmą APEXnet, ma zaszczyt zaprosić na jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń związanych z zamówieniami publicznymi tego roku. XV Zjazd Specjalistów i Ekspertów ds. Zamówień Publicznych odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2016 r. w Warszawie. »

MEN przygotowało poradnik dla rodziców najmłodszych uczniów

Aktualizacja: 25.02.2016

W poradniku Ministerstwa Edukacji Narodowej rodzice sześcio- i siedmiolatków znajdą m.in. informacje dotyczące zmian w ustawie o systemie oświaty. Publikacja dostępna jest na stronie internetowej resortu edukacji. »

Fundacja ISD obala mit noszenia teczki! Szkolenie dla ambitnych doradców!

Aktualizacja: 24.02.2016

Fundacja The Institute of Strategy and Development Poland Foundation (ISD) organizuje bezpłatne szkolenie dla doradców i dyrektorów biur poselskich. Piątkowe wydarzenie ma na celu obalenie mitów, które krążą wokół pracy młodych ludzi. »

Zmiana podstawy programowej dla "zerówek"

Aktualizacja: 24.02.2016

Podstawa programowa do wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego ma formę rozporządzenia, które określa co dziecko powinno umieć na zakończenie każdego etapu edukacji. Zmiana podstawy programowej wynika z reformy oświatowej, która zniosła obowiązek szkolny sześciolatków. »

Zróżnicowane warunki kształcenia w poszczególnych samorządach - kontrola NIK

Aktualizacja: 23.02.2016

W ocenie NIK warunki kształcenia na terenie kontrolowanych gmin różnią się znacznie m.in. pod względem wyposażenia sal lekcyjnych. Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła ministerialne wsparcie finansowe dla samorządów, mające na celu zniwelowanie różnic w dostępie do edukacji. »

Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich w Dąbrowie Górniczej

Aktualizacja: 22.02.2016

3-4 marca 2016 roku w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się XXXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, które będzie połączone z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia restytucji ZMP oraz 100-leciem praw miejskich Dąbrowy Górniczej. »

Odpisy aktów stanu cywilnego - skrócenie procedur

Aktualizacja: 22.02.2016

Skrócenie procedur wydawania odpisów aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu przewiduje projekt nowelizacji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na zmianach miałyby skorzystać głównie największe ośrodki, do których najczęściej zgłaszają się obywatele. »

Darmowe leki dla seniorów bez kryterium dochodowego

Aktualizacja: 22.02.2016

Dostęp do darmowych leków ma mieć każdy, kto ukończył 75. rok życia. Zgodnie z projektem Ministerstwa Zdrowia status materialny nie będzie miał znaczenia. »

Świadczenie wychowawcze - ustawa podpisana przez Prezydenta

Aktualizacja: 17.02.2016

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program 500 plus. Projekt ustawy wprowadzającej program 500 plus został przyjęty przez rząd 1 lutego i tego samego dnia został złożony w Sejmie. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. Kryterium dochodowe będą musiały spełnić rodziny z jednym dzieckiem. »

Darmowa pomoc prawna - 1524 punkty od lutego 2016 r.

Aktualizacja: 16.02.2016

Rośnie zainteresowanie punktami, w których można uzyskać darmową pomoc prawną, W całym kraju od 1 lutego 2016 r. działają 1524 takie punkty. »

Likwidacja godzin karcianych od września 2016 r.?

Aktualizacja: 16.02.2016

MEN pracuje nad likwidacją godzin karcianych. Nowelizacja Karty Nauczyciela zakłada również zabezpieczenie środków na wypłaty nagród pieniężnych dla profesorów oświaty. Przepisy dotyczące czasu pracy nauczycieli miałyby wejść w życie z dniem 1 września 2016 r. »

Szkolenie z programu "500 plus" od 19 lutego 2016 r.

Aktualizacja: 16.02.2016

Szkolenia na temat wdrażania programu "500 plus" we wszystkich województwach rozpoczną się 19 lutego 2016 r. Poprowadzą je pracownicy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama