reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zamówienia in-house - przedsiębiorcy za vacatio legis do 2017 r.

Aktualizacja: 14.04.2016

Vacatio legis dla zamówień in-house powinno potrwać do 1 stycznia 2017 r. - proponuje Konfederacja Lewiatan. Zmiany w zakresie in-house mogą wprowadzić ogromną zmianę na rynku zamówień publicznych - podkreśla ekspert organizacji. »

Parki w miastach - coraz mniej miejsca na tereny zielone

Aktualizacja: 14.04.2016

Parków w miastach ubywa. Powstawanie nowych terenów zielonych blokują przede wszystkim czynniki ekonomiczne. »

Warsztaty "Doręczanie elektroniczne w ramach postępowania podatkowego, administracyjnego i cywilnego po zmianie przepisów"

Aktualizacja: 14.04.2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach Warsztaty "Doręczanie elektroniczne w ramach postępowania podatkowego, administracyjnego i cywilnego po zmianie przepisów", które odbędą się 18 maja 2016 r. w Warszawie. »

Szkolenie "eIDAS - Obowiązek dla administracji i szansa rozwoju usług elektronicznych"

Aktualizacja: 14.04.2016

Szkolenie "eIDAS - OBOWIAZEK DLA ADMINISTRACJI I SZANSA ROZWOJU USŁUG ELEKTRONICZNYCH Zapewnienie bezpieczeństwa transakcji, zapewnienie zgodności z wymaganiami PSD2" odbędzie się 28 kwietnia 2016 r. w Warszawie. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia. »

Szkolenie "Środki komunikacji elektronicznej w administracji publicznej"

Aktualizacja: 14.04.2016

Zapraszamy do udziału w szkoleniu "ŚRODKI KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ", które odbędzie się 10 maja 2016 r. w Warszawie. »

Nowy tekst jednolity ustawy o samorządzie gminnym

Aktualizacja: 07.04.2016

Tekst jednolity ustawy o samorządzie gminnym zawiera zmiany wprowadzone ustawą z dnia 9 października 2015 r. o związkach metropolitalnych. »

Odwołanie od podziału gminy na okręgi wyborcze - wyrok TK

Aktualizacja: 07.04.2016

Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjny przepis Kodeksu wyborczego, zgodnie z którym od orzeczenia Państwowej Komisji Wyborczej nie przysługuje środek prawny. »

"500 plus" - usuwanie błędów we wniosku

Aktualizacja: 05.04.2016

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało zestawienie najczęściej popełnianych błędów przy wypełnianiu wniosków o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus". Jak poprawić błędy we wnioskach składanych za pośrednictwem banków oraz ZUS? »

500 plus - wniosek na poczcie

Aktualizacja: 04.04.2016

Wniosek o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" będzie można złożyć w placówce Poczty Polskiej. Pracownicy poczty zajmą się także doręczeniem świadczenia. »

Zadłużanie gmin - będzie nowy projekt

Aktualizacja: 01.04.2016

Przepisy, dotyczące zabezpieczenia gmin przed niekontrolowanym zadłużeniem mają być odpowiedzią na coraz częstszy problem zaciągania przez jednostki kredytów. Projekt w sprawie niekontrolowanego zadłużania gmin zostanie przygotowany przez resorty spraw wewnętrznych oraz finansów we współpracy z regionalnymi izbami obrachunkowymi. »

Czarny "marsz śmieciarzy" w obronie wolnego rynku

Aktualizacja: 30.03.2016

Krajowa Izba Gospodarki Odpadami - organizacja samorządu gospodarczego zrzeszająca 125 krajowych – rdzennie polskich przedsiębiorstw gospodarki odpadami głównie o kapitale samorządowym – w związku z pojawiającymi się w toku prac legislacyjnych negatywnymi opiniami niektórych środowisk na temat niekorzystnych skutków ujmowania w ramach powyższej ustawy regulacji dotyczącej tzw. zamówień in-house, informuje, że nie zgadza się z tymi opiniami i uważa je za całkowicie bezpodstawne. »

Usługi zaufania od 1 lipca 2016 r.

Aktualizacja: 30.03.2016

Usługi zaufania umożliwiają wytwarzanie i dostarczanie dokumentów pierwotnie w wersji elektronicznej. Nowe przepisy unijne w tym zakresie wejdą w życie 1 lipca 2016 r. »

Umowa o pracę potwerdzona przed podjęciem zatrudnienia

Aktualizacja: 29.03.2016

Pracodawca powinien pisemnie potwierdzić pracownikowi warunki pracy przed jej podjęciem, jeżeli umowa nie została zawarta w formie pisemnej. Takie zmiany wynikają z planowanej nowelizacji Kodeksu pracy. »

Wesołych Świąt!

Aktualizacja: 25.03.2016

Z okazji Świąt Wielkanocnych naszym Drogim Czytelnikom pragniemy złożyć najlepsze życzenia. Niech ten czas przyniesie Państwu radość, pogodę ducha oraz wiele optymizmu na kolejne dni. »

Konferencja „Nowe wyzwania w administracji publicznej”

Aktualizacja: 23.03.2016

Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do bezpłatnego udziału w konferencji „Nowe wyzwania w administracji publicznej”, która odbędzie się 26.04.2016r w Warszawie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kajetan Kubicz

Adwokat i Senior Associate Kancelarii LTCA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama