| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, dla instytucji kultury!

Aktualizacja: 01.03.2013

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. »

Od dziś nowe kwoty emerytur, rent i dodatków - czyli waloryzacja 2013

Aktualizacja: 01.03.2013

Od 1 marca 2013 r., czyli od dziś obowiązują nowe kwoty najniższych emerytur i rent, a także dodatków oraz kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent, z tytułu osiągania przychodu z działalności zarobkowej. »

Do dziś pracodawcy muszą przekazać PIT-11!

Aktualizacja: 28.02.2013

Dzisiejszy dzień, tj. 28 lutego to ostatni dla pracodawców dzień na przekazanie pracownikom PIT 11. Opóźnienie w jego przekazaniu grozi sankcją karną. »

Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Aktualizacja: 28.02.2013

Dwieście, a według niektórych szacunkowych danych nawet siedemset szkół zniknie od nowego roku szkolnego z edukacyjnej mapy Polski. Organy prowadzące, do dzisiaj mają czas, aby wstępnie określić, które placówki pójdą do likwidacji. »

Przedłużony termin składania deklaracji do systemu e-Deklaracje

Aktualizacja: 27.02.2013

E-deklaracje, których termin upłynął 25 lutego (VAT-7 rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc) będą przyjmowane przez system e Deklaracje do 3 marca 2013 r. »

Spadek opłat za pobyt dziecka w przedszkolu

Aktualizacja: 27.02.2013

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakłada, że już od września tego roku opłaty dla rodziców za 6 i 7 godzinę pobytu dziecka w przedszkolu spadną do 1 złotego. Po roku złotówkę będą kosztować już trzy dodatkowe godziny, a od 1 września 2015 roku wszystkie będą bezpłatne. »

Nowe interpretacje wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków!

Aktualizacja: 26.02.2013

Instytucja Zarządzająca POKL udzieliła wyjaśnień w związku z pojawiającymi się wątpliwościami interpretującymi zapisy Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach POKL odnośnie osób samozatrudnionych oraz limitów kosztów pośrednich w projektach partnerskich. »

Nasza Kasa - bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce!

Aktualizacja: 26.02.2013

Bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce umożliwia aplikacja naszakasa.org.pl. Pozwala na poznanie struktury budżetu poszczególnych gmin, a także prześledzenie zmian, jakie w tej strukturze zachodziły w czasie. »

„MALUCH 2013” – szansą na dotacje dla gminy

Aktualizacja: 25.02.2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło I edycję konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH 2013 – edycja 1”. Termin składania ofert upływa już 18 marca 2013 r. »

Nowa zaktualizowana BeSti@ już udostępniona!

Aktualizacja: 25.02.2013

Regionalne Izby Obrachunkowe udostępniły nową zaktualizowaną wersję szablonu zestawienia w systemie BeSti@ (z dn. 20.02.2013), który umożliwia przeniesienie wprowadzonych do systemu danych z tabeli Wieloletniej Prognozy Finansowej do Excela. »

Nowe domy pomocy społecznej, dla osób z uzależnieniem alkoholowym

Aktualizacja: 22.02.2013

Sejm znowelizował ustawę o pomocy społecznej, która ma usprawnić udzielanie pomocy osobom potrzebującym. Nowela wprowadza m.in. nowy typ domu pomocy społecznej. »

RIO: Czas na złożenie lutowych sprawozdań finansowych dobiega końca!

Aktualizacja: 21.02.2013

Niesporządzenie lub nieprzekazanie przez jednostkę samorządu terytorialnego w terminie sprawozdania z wykonania procesów gromadzenia środków publicznych i ich rozdysponowania albo wykazanie w tym sprawozdaniu danych niezgodnych z danymi wynikającymi z ewidencji księgowej, stanowi naruszenie dyscypliny finansów publicznych. W celu uniknięcia poniesienia odpowiedzialności należy pamiętać o najbliższych terminach w sprawozdawczości. »

Nowe zasady naliczania opłat za odpady komunalne

Aktualizacja: 20.02.2013

Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach po raz kolejny została znowelizowana. Wprowadzone m.in. w zakresie naliczania opłat za odpady zmiany, tym razem zostały uznane za korzystne dla samorządów. »

Podlasie: Dotacje na energię odnawialną, e-usługi w szpitalach

Aktualizacja: 11.02.2013

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzje o dofinansowaniu najlepszych projektów, zgłoszonych w trzech konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego: na inwestycje w odnawialne źródła energii, na zastosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w obsłudze pacjentów oraz na budowę szerokopasmowego internetu. »

Ruszyła V edycja konkursu Kampania Społeczna Roku

Aktualizacja: 11.02.2013

W przedsięwzięciu mogą brać udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, instytucje publiczne, firmy, agencje reklamowe i PR oraz osoby prywatne. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »