| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Zmiany w systemie zarządzania służbą zdrowia!

Aktualizacja: 22.03.2013

Ministerstwo Zdrowia proponuje poważne zmiany w systemie zarządzania służbą zdrowia. Likwidacji ulegnie centrala Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze ze składki zdrowotnej będzie dzielić ministerstwo pomiędzy regionalne oddziały NFZ. »

Herbata dla urzędnika to "nienależne świadczenie"

Aktualizacja: 22.03.2013

Zdaniem Ministra Finansów herbata dla pracowników samorządowych nie może być w urzędach przedmiotem przetargu. Jest ona bowiem świadczeniem nienależnym, od którego należy płacić podatek. »

Ustawa śmieciowa pod lupą II Ogólnopolskiej Konferencji Samorządowej

Aktualizacja: 22.03.2013

To sposób i wysokość naliczania stawek za odbiór śmieci to największy kłopot jaki sprawia nowa ustawa o gospodarce odpadami - uważają samorządowcy. W Warszawie odbywa się II Ogólnopolska Konferencja Samorządowa "Gospodarka odpadami - wyzwania dla samorządów". »

Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej przyjęta przez Senat!

Aktualizacja: 22.03.2013

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o pomocy społecznej. Zdaniem senatora Mieczysława Augustyna najważniejsza zmiana dotyczy wyłączenia wydatków związanych z programami naprawczymi z kosztów utrzymania tych placówek. »

Dofinansowanie samorządów do in vitro

Aktualizacja: 20.03.2013

Ruch Palikota proponuje by samorządy, tak jak Częstochowa dofinansowywały metodę in vitro i metody zapłodnienia domacicznego. »

Planowany wzrost świadczeń pielęgnacyjnych!

Aktualizacja: 20.03.2013

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych zakłada podniesienie wysokości świadczenia, które od września 2006 roku nie było waloryzowane. Zasiłki pielęgnacyjne powinny wynosić 200 złotych, a nie 153 - uważa SLD. »

Środki na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych zostały podzielone!

Aktualizacja: 19.03.2013

Propozycja podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych została już zatwierdzona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. »

Nowa propozycja współpracy dla bibliotek!

Aktualizacja: 19.03.2013

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przewiduje możliwość rezygnacji z poruszania tematu bibliotek w założeniach do ustawy samorządowej. Taką propozycję minister Michał Boni złożył na spotkaniu ze środowiskiem bibliotekarzy 18 marca. »

Rejestracja bezrobotnych przez Internet!

Aktualizacja: 18.03.2013

Sądecki Urząd Pracy jest jednym z kilku urzędów w Polsce, który testuje pilotażowy program, pozwalający bezrobotnym i poszukującym pracy rejestrację przez internet. Taka możliwość wejdzie w życie w całym kraju od 27 maja. »

Związki zawodowe zapowiadają kolejne zmiany w umowach!

Aktualizacja: 18.03.2013

Związki zawodowe domagają się zmian nie tylko w umowach zlecenia, ale także w umowach na czas określony - wynika z propozycji przygotowanej przez OPZZ "Solidarność" i Forum Związków Zawodowych. »

Od 2014 r. 6-latki obowiązkowo pójdą do szkół!

Aktualizacja: 18.03.2013

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej od września 2014 r., obligatoryjnie wszystkie 6-latki będą musiały rozpocząć naukę w szkole. »

TK umorzył postępowanie ws. zwrotu mienia Kościołowi katolickiemu

Aktualizacja: 15.03.2013

TK umorzył postępowanie ws. zwrotu mienia Kościołowi katolickiemu, natomiast orzekł, że nie jest sprzeczne z konstytucją pozbawienie samorządu terytorialnego prawa do udziału w postępowaniu przed komisją zwracającą gminom żydowskim mienie zagrabione im w PRL. »

Umowy zlecenia zostaną oskładkowane!

Aktualizacja: 15.03.2013

Umowy zlecenie zostaną oskładkowane. Pracodawcy będą musieli odprowadzać od nich ZUS. »

Cyfryzacja administracji samorządowej

Aktualizacja: 14.03.2013

Tegoroczne VII Forum Szkoleniowe Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A. z Gliwic, pt. „Inteligenta Gmina filarem zrównoważonego rozwoju”, odbędzie się w dniach 21-23.03 w Szczyrku. Patronem medialnym spotkania jest „Gazeta Samorządu i Administracji”. »

Odpowiedzialność solidarna w podatku VAT tylko dla wybranych!

Aktualizacja: 14.03.2013

Projektowane zmiany w podatku VAT, dotyczące wprowadzenia instytucji odpowiedzialności solidarnej, będą obejmowały tylko i wyłącznie hurtowy oraz prowadzony na szeroką skalę handel towarami wrażliwymi takimi jak paliwo, stal czy złoto. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »