REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Edukacja, Nauczanie zdalne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

"Historia i teraźniejszość" - nowy przedmiot w szkole

Nowy przedmiot w szkole. Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje od 1 września 2022 r. w klasie I szkoły ponadpodstawowej wprowadzić nowy obowiązkowy przedmiot "Historia i teraźniejszość". Przedmiot zastąpi wiedzę o społeczeństwie na poziomie podstawowym

Przerwa świąteczna w szkołach 2021 r.

Sprawdź kiedy wypada zimowa przerwa świąteczna w 2021 r.

„Laboratoria Przyszłości” – termin składania wniosków przedłużony

„Laboratoria Przyszłości” – termin składania wniosków przedłużony do 30 listopada!

Wzmocnienie roli kuratora oświaty – projekt

Wzmocnienie roli kuratora oświaty – projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów.

REKLAMA

Będą pieniądze na pomoce do nauki zdalnej

Wsparcie oświaty również na pomoce do nauki zdalnej już niedługo.

Nauka zdalna na terenach graniczących z Białorusią

Nauka zdalna listopad 2021. Minister Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie umożliwiające nauczanie zdalne w szkołach na terenach graniczących z Białorusią.

Historia i teraźniejszość - od kiedy, program

Historia i teraźniejszość (HiT) to nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych. Ma zastąpić wiedzę o społeczeństwie (WOS) od 1 września 2022 r.

Polski Ład - inwestycje edukacyjne

Polski Ład - pieniądze na inwestycje edukacyjne. Blisko 1,1 mld zł z Polskiego Ładu zostanie przeznaczonych na inwestycje edukacyjne - podało MEiN.

REKLAMA

Kiedy egzamin ósmoklasisty 2022?

Egzamin ósmoklasisty 2022 – kiedy uczniowie przystąpią do testów? W roku szkolnym 2021/2022 egzaminy ósmoklasisty odbędą się w nowym terminie.

Capture The Flag „153+1” - zgłoszenia do 14 listopada 2021 r.

Capture The Flag „153+1” to konkurs informatyczny odbywający się pod patronatem MEiN.

Historia i Teraźniejszość (HiT) - nowy przedmiot w szkole

Historia i Teraźniejszość (HiT) - Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek chce, aby do szkół wszedł nowy przedmiot. Od kiedy ma być nauczany?

Wydatki na edukację dzieci - ile wynoszą?

Wydatki na edukację dzieci. Ile pieniędzy wydają rodzice na zakup podręczników, przyborów, czesne i zajęcia dodatkowe?

Kiedy zdalne nauczanie 2021?

Nauczanie zdalne 2021 - od kiedy? Czy w obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa rząd zamierza ponownie zamknąć szkoły?

Akcja "Szkoła do hymnu" 2021 r.

"Szkoła do hymnu" 2021 r. to akcja zachęcająca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".

Nabór do Rady dzieci i młodzieży przedłużony do 12 listopada 2021

Rada dzieci i młodzieży 2022 funkcjonować nadal będzie przy Ministrze Edukacji i Nauki. Nabór do Rady przedłużony został do 12 listopada 2021 r.

Poziom edukacji w Polsce

Polska edukacja stoi na dobrym poziomie, jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o Europę - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN.

Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący zmian dla nauczycieli

Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela. Zarzuca rządowi m.in. niezrealizowanie porozumienia zawartego podczas strajku nauczycieli w 2019 r.

Rok szkolny 2021/2022 - czy będzie powrót do nauki zdalnej?

Nauka zdalna - szkoła 2021/2022. Zbliża się 4 fala pandemii koronawirusa. Kiedy nauka zdalna?

Brakuje nauczycieli - czy prawo do nauki jest zagrożone?

Prawo do nauki może być zagrożone przez brak nauczycieli.

Środki dla samorządów na działania edukacyjne

Samorządy do 17 września 2021 r. mają otrzymać środki z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na działania edukacyjne.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wznawia ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. W poprzednich edycjach akcji zorganizowano  ponad 1,6 tys. spotkań w szkołach. Wzięło w nich udział prawie 110 tys. osób. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

4 lekcje z nauki online - raport

4 lekcje z nauki online, które przygotują nas na wyzwania współczesnej edukacji - przedstawiamy wyniki Raportu #RegionyNEXERY2021.

Zintegrowana Platforma Edukacyjna 2.0 - nowa strona

Zintegrowana Platforma Edukacyjna - platforma edukacyjna Ministra Edukacji i Nauki zyskała nowy wygląd i funkcjonalności. Wprowadzone od 1 września 2021 r. zmiany objęły m.in. warstwę wizualną, dzięki czemu serwis stał się bardziej przejrzysty oraz przyjazny dla użytkownika.

Lektury szkolne dla liceów i techników 2021/2022 - zmiany od 1 września 2021 r.

Lektury szkolne dla liceów i techników 2021/2022. Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w liceach ogólnokształcących i technikach będzie obowiązywał nowy kanon lektur szkolnych. 1 września 2021 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie podstawy programowej dla liceów i techników.

"Laboratoria przyszłości" w szkołach - prawie 1 mld zł dla samorządów

"Laboratoria przyszłości" w szkołach. Wsparcie finansowe dla samorządów na tworzenie w szkołach podstawowych zaplecza umożliwiającego realizację zajęć technicznych - zakłada projekt uchwały dotyczący tworzenia "Laboratoriów Przyszłości" opisany w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Rok szkolny 2021/2022 - terminy egzaminów, ferii, wakacji, programy i materiały edukacyjne, wytyczne przeciwepidemiczne

Rok szkolny 2021/2022. Jak został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nowy rok szkolny? Jakie wytyczne przeciwepidemiczne będą obowiązywać? Jakie pakiety bezpieczeństwa, pakiety edukacyjne i informacyjne oraz programy dla uczniów przygotowało MEiN? W jakich terminach odbędą się egzamin ósmoklasisty i egzaminy maturalne? Jakie są terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2021/2022? Kiedy zakończy się rok szkolny? Jak długo będą trwać wakacje w 2022 roku?

Szczepienia uczniów od 12. roku życia - materiały informacyjne

Szczepienia uczniów od 12. roku życia. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia.

Prezydent podpisał nowelizację dotyczącą uczelni zawodowych

Uczelnie zawodowe. Umożliwienie szkole wyższej – mającej status uczelni zawodowej i spełniającej określone warunki – używania w swojej nazwie określenia "akademia nauk stosowanych" zakłada nowelizacja ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

Świadectwo dojrzałości mimo niezdanego egzaminu ustnego

Świadectwo dojrzałości. Łącznie około tysiąca absolwentów, którzy w latach ubiegłych nie zdali na maturze egzaminu ustnego, otrzymało w 2020 i 2021 r. świadectwa dojrzałości, gdyż został zniesiony obowiązek zdania takiego egzaminu - poinformował PAP dyrektor CKE Marcin Smolik.

Poprawkowe egzaminy maturalne

Poprawkowe egzaminy maturalne przebiegły spokojnie. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie ma sygnałów o problemach w ich przeprowadzeniu - poinformował 24 sierpnia 2021 r. PAP dyrektor CKE Marcin Smolik. Chęć poprawki zgłosiło w tym roku blisko 64 tys. abiturientów.

Szkoły w systemie kształcenia na odległość - rekrutacja

Szkoły w systemie kształcenia na odległość - czym są? Aktualnie trwa rekrutacja do szkół koordynowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Nauka stacjonarna w szkołach od 1 września 2021 r.

Nauka stacjonarna w szkołach - minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że trwają przygotowania do powrotu uczniów do szkół od 1 września 2021 r.

Nauka zdalna czy stacjonarna w roku akademickim 2021/2022? - wytyczne dla uczelni

Nauka zdalna czy stacjonarna w roku akademickim 2021/2022? Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wytyczne dla uczelni.

Indywidualne nauczanie w roku szkolnym 2021/2022

Indywidualne nauczanie w roku szkolnym 2021/2022 - na jakich zasadach? Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało projekty rozporządzeń.

Rok szkolny 2020/2021 - podsumowanie najważniejszych zmian

Rok szkolny 2020/2021 - najważniejsze zmiany. 25 czerwca 2021 roku zakończył się rok szkolny. Ministerstwo Edukacji i Nauki podsumowuje swoje najważniejsze działania w tym czasie.

Wpływ pandemii na firmy, edukację, urzędy, styl życia [RAPORT]

Wpływ pandemii na firmy, edukację, urzędy. Jak zmieniło się nasze życie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy? Sprawdź 6 trendów nowej rzeczywistości widocznych w Raporcie #RegionyNEXERY2021.

Nowy Ład w edukacji – więcej lekcji historii w szkołach

Nowy Ład w edukacji – więcej lekcji historii w szkołach. Jakie zmiany w oświacie przewiduje Polski Ład PiS?

Aktywna tablica 2021 - zmiany w programie

Aktywna tablica 2021 - zmiany. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o zmianie wzoru wniosku oraz terminu składania wniosku w programie Aktywna tablica.

Edukacja domowa – dla kogo, jak wygląda?

Edukacja domowa – czym jest? Jak zacząć? Czy potrzebna jest opinia poradni? Jakie zmiany w nauczaniu domowym wejdą w życie w 2021 r.?

Powrót do szkół i przedszkoli jeszcze w kwietniu 2021 r.

Powrót do szkół - kiedy? Czy już do końca roku szkolnego 2020/2021 uczniowie będą uczyć się zdalnie? Kiedy otwarte zostaną żłobki i przedszkola?

Uzupełnienie braków z nauki zdalnej - dodatkowe zajęcia dla uczniów

Dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów po powrocie do szkół z nauki zdalnej to kolejny program Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczący wsparcia uczniów w czasie i po pandemii koronawirusa. Jakie zajęcia dodatkowe przewiduje? Czy będą dodatkowe pieniądze dla nauczycieli?

Nauka zdalna do 11 kwietnia 2021 r.

Nauczanie zdalne do 11 kwietnia 2021 - jest już rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki. Co zawiera? Jak będą funkcjonować szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, szkoły dla dorosłych i placówki kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego od 22 marca?

Krajowy Plan Odbudowy - inwestycje w obszarze edukacji i nauki

Krajowy Plan Odbudowy - to ponad 57 miliardów euro przeznaczonych na inwestycje, również w obszarze edukacji i nauki. Do 2 kwietnia 2021 r. trwają konsultacje społeczne. Konsultacje prowadzi Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Nowe obostrzenia od 20 marca 2021 r. - co ze szkołami i przedszkolami?

Nauka zdalna - klasy 1-3 szkół podstawowych w całym kraju wracają do nauczania zdalnego. Kolejne zmiany są możliwe po przerwie wielkanocnej.

Nauczanie zdalne – zasady od 15 do 28 marca 2021 r.

Nauczanie zdalne klas I-III – zmiany od 15 marca 2021 r. W jakich województwach ograniczono pracę szkół? Na czym polega nauczanie hybrydowe?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 28 marca 2021 r.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w marcu 2021 - na jakich zasadach przysługuje? Rząd przedłużył prawo do pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca. Rozwiązanie to ułatwi pracującym rodzicom opiekę nad dziećmi, w sytuacji gdy żłobek, przedszkole, czy szkoła są zamknięte albo, gdy placówki te nie mogą zapewnić opieki nad dziećmi z powodu COVID-19.

Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli w pandemii

Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jaką pomoc przewiduje dla uczniów i nauczycieli?

Powrót do nauki zdalnej w województwie warmińsko-mazurskim

Powrót do nauki zdalnej w województwie warmińsko-mazurskim oraz prawdopodobne przesunięcie w tym regionie próbnych matur zapowiedział w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Specjalistyczne Centra Wspierania Edukacji Włączającej ruszą już w 2021 r.

Specjalistyczne Centra Wspierania Edukacji Włączającej (SCWEW) rozpoczną pilotażową działalność już jesienią 2021 roku. Czym są centra wspierania edukacji włączającej?

Nauka zdalna starszych klas przedłużona

Nauka zdalna starszych klas została przedłużona. Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podał szczegóły rozwiązań na najbliższe tygodnie.

REKLAMA