reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Środki na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych zostały podzielone!

Aktualizacja: 19.03.2013

Propozycja podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych została już zatwierdzona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. »

Nowa propozycja współpracy dla bibliotek!

Aktualizacja: 19.03.2013

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przewiduje możliwość rezygnacji z poruszania tematu bibliotek w założeniach do ustawy samorządowej. Taką propozycję minister Michał Boni złożył na spotkaniu ze środowiskiem bibliotekarzy 18 marca. »

Rejestracja bezrobotnych przez Internet!

Aktualizacja: 18.03.2013

Sądecki Urząd Pracy jest jednym z kilku urzędów w Polsce, który testuje pilotażowy program, pozwalający bezrobotnym i poszukującym pracy rejestrację przez internet. Taka możliwość wejdzie w życie w całym kraju od 27 maja. »

Związki zawodowe zapowiadają kolejne zmiany w umowach!

Aktualizacja: 18.03.2013

Związki zawodowe domagają się zmian nie tylko w umowach zlecenia, ale także w umowach na czas określony - wynika z propozycji przygotowanej przez OPZZ "Solidarność" i Forum Związków Zawodowych. »

Od 2014 r. 6-latki obowiązkowo pójdą do szkół!

Aktualizacja: 18.03.2013

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej od września 2014 r., obligatoryjnie wszystkie 6-latki będą musiały rozpocząć naukę w szkole. »

TK umorzył postępowanie ws. zwrotu mienia Kościołowi katolickiemu

Aktualizacja: 15.03.2013

TK umorzył postępowanie ws. zwrotu mienia Kościołowi katolickiemu, natomiast orzekł, że nie jest sprzeczne z konstytucją pozbawienie samorządu terytorialnego prawa do udziału w postępowaniu przed komisją zwracającą gminom żydowskim mienie zagrabione im w PRL. »

Umowy zlecenia zostaną oskładkowane!

Aktualizacja: 15.03.2013

Umowy zlecenie zostaną oskładkowane. Pracodawcy będą musieli odprowadzać od nich ZUS. »

Cyfryzacja administracji samorządowej

Aktualizacja: 14.03.2013

Tegoroczne VII Forum Szkoleniowe Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A. z Gliwic, pt. „Inteligenta Gmina filarem zrównoważonego rozwoju”, odbędzie się w dniach 21-23.03 w Szczyrku. Patronem medialnym spotkania jest „Gazeta Samorządu i Administracji”. »

Odpowiedzialność solidarna w podatku VAT tylko dla wybranych!

Aktualizacja: 14.03.2013

Projektowane zmiany w podatku VAT, dotyczące wprowadzenia instytucji odpowiedzialności solidarnej, będą obejmowały tylko i wyłącznie hurtowy oraz prowadzony na szeroką skalę handel towarami wrażliwymi takimi jak paliwo, stal czy złoto. »

Wzory pism w administracji – elektroniczna standaryzacja

Aktualizacja: 14.03.2013

Standaryzacja wzorów pism w administracji umożliwi elektronizację i uproszczenie procedur administracyjnych, będzie sprzyjać przejrzystości prawa i zwiększeniu świadomości prawnej, a także ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej. »

OPZZ w walce o zmniejszenie bezrobocia

Aktualizacja: 13.03.2013

Dlaczego rząd stara się wspierać tylko pracodawców a nie widzi biednych pracujących, którzy mogą liczyć co najwyżej na umowy śmieciowe? To jedno z pytań jakie OPZZ chce zadać rządowi apelując o pochylenie się nad biedą i bezrobociem. »

ZNP przeciwko łączeniu bibliotek!

Aktualizacja: 13.03.2013

Związek Nauczycielstwa Polskiego sprzeciwia się planom łączenia bibliotek szkolnych z publicznymi. W ten sposób zmieni się status prawny nauczycieli bibliotekarzy, którzy zostaną wyłączeni spod Karty Nauczyciela - alarmuje ZNP. »

Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia!

Aktualizacja: 12.03.2013

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to nowy system, który ma umożliwić każdemu pacjentowi wgląd online w historię swojego leczenia. System ma być udostępniony w połowie 2013 r.. »

Dobre Prawo – Sprawne Rządzenie

Aktualizacja: 12.03.2013

Dobre prawo – sprawne rządzenie to projekt, którego ideą jest poprawa jakości aktów prawa miejscowego oraz decyzji administracyjnych wydawanych przez jednostki samorządu terytorialnego, jak również poprawa jakości rozstrzygnięć organów nadzorujących i kontrolujących działalność JST. »

Super Samorząd - konkurs o tytuł 2012 r. rozstrzygnięty!

Aktualizacja: 12.03.2013

Nagroda Super Samorząd jest wyróżnieniem dla uczestników, władz samorządowych i mieszkańców, którzy najskuteczniej współpracowali w ramach akcji.Nagrody Super Samorząd 2012 zostały już wręczone. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama