reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Częstochowa: Otwarto punkt selektywnej zbiórki odpadów

Aktualizacja: 06.12.2012

Meble, zużyte opony i inne odpady można zostawiać w Stacjonarnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w podczęstochowskim Sobuczynie. Koszt inwestycji Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego to ponad 6 mln zł. »

Śląskie: Ruda Śląska otwiera aquapark za 119 mln zł

Aktualizacja: 06.12.2012

Wybudowany kosztem 119 mln zł aquapark w Rudzie Śląskiej zostanie w sobotę udostępniony użytkownikom. W przyszłości jego oferta będzie uzupełniona o tzw. strefę suchą, gdzie znajdzie się infrastruktura służąca sportowi i rekreacji. »

Śląskie: Piekary Śląskie i Mysłowice mogą znaleźć się poza GZM

Aktualizacja: 03.12.2012

Piekary Śląskie i Mysłowice z przyczyn formalnych mogą wkrótce przestać należeć do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM), tworzonego dziś przez 14 miast aglomeracji katowickiej. Związek jest formą współpracy gmin pod wspólnym szyldem Metropolia Silesia. »

Ostrowiec Św.: Zakończono inwestycję ekologiczną za 64 mln zł

Aktualizacja: 03.12.2012

Przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa 25-kilometrowej sieci kanalizacyjnej i dwukilometrowej magistrali wodociągowej - to elementy zakończonej właśnie największej ekologicznej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim. »

Ponad 212 mln zł z Funduszu Pracy dla samorządu województwa łódzkiego

Aktualizacja: 05.12.2012

Ponad 212 mln zł otrzyma samorząd województwa łódzkiego na 2013 rok z Funduszu Pracy. To o ponad 74 mln zł więcej niż w tym roku - poinformował łódzki urząd marszałkowski. »

Inwestycje za ponad 30 mln zł w Szpitalu im. Leszczyńskiego w Katowicach

Aktualizacja: 03.12.2012

Centralną Izbę Przyjęć oraz Pracownię Rezonansu Magnetycznego otwarto w Szpitalu im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach. Łączna wartość inwestycji to ponad 30 mln zł. »

Białystok: 4 mln zł zaoszczędzi miasto na zakupie energii w 2013 r.

Aktualizacja: 03.12.2012

4 mln zł zaoszczędzi w 2013 roku gmina Białystok na zbiorowym zakupie energii elektrycznej dla ponad 150 jednostek miejskich. Przetarg wygrała firma PGE Obrót SA kwotą 11,2 mln zł brutto. »

Olsztyn: MPEC szuka inwestora, który wybuduje elektrociepłownię

Aktualizacja: 03.12.2012

Olsztyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) zaczęło szukać inwestora, który do 2017 r. ma wybudować nową elektrociepłownię. Jej koszt szacowany jest na 700 mln zł. Inwestycja ma powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). »

Łódzkie: Co najmniej 5,2 tys. miejsc pracy dzięki środkom z UE w 2012 r.

Aktualizacja: 03.12.2012

Co najmniej 5,2 tys. miejsc pracy powstało w tym roku w województwie łódzkim dzięki wsparciu ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - wynika z informacji Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. »

Rzeszów: Apel samorządowców o szybką budowę drogi Via Carpatia

Aktualizacja: 03.12.2012

Przedstawiciele regionów z kilku krajów, przez które przebiegać ma droga Via Carpatia zaapelowali w Rzeszowie m.in. do Parlamentu Europejskiego o wpisanie budowy tej trasy do sieci bazowej TEN-T jako priorytetowego korytarza transportowego UE. »

Agencja Standard & Poor's utrzymała wysoki rating Krakowa

Aktualizacja: 28.11.2012

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor's potwierdziła długoterminowy międzynarodowy rating Krakowa na poziomie A- z perspektywą stabilną. Oznacza to utrzymanie pozycji z lat 2008-2011. »

Rządowe propozycje dotyczące informatyzacji urzędów

Aktualizacja: 28.11.2012

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu noweli ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, przygotowane przez resort administracji i cyfryzacji. Projektowane zmiany mają - według MAC - ułatwić obywatelom załatwianie spraw w urzędach. »

Elbląg: 2 mln zł na inwestycje w budżecie obywatelskim

Aktualizacja: 28.11.2012

Ponad 5 tys. mieszkańców Elbląga wzięło udział w głosowaniu nad wyborem lokalnych inwestycji, które zostaną sfinansowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Gmina przeznaczyła na ten cel 2 mln zł - poinformował elbląski urząd miasta. »

Założenia ustawy o zdrowiu publicznym

Aktualizacja: 27.11.2012

Powołanie Rady ds. Zdrowia Publicznego, na której czele stanie premier, zwiększenie skuteczności programów profilaktycznych, a także wzmocnienie roli samorządów w kształtowaniu polityki zdrowotnej - przewidziano w projekcie założeń do ustawy o zdrowiu publicznym. »

Dolnośląskie: Ruszył program dla pacjentów zagrożonych niedożywieniem

Aktualizacja: 26.11.2012

Pierwszy w Polsce program skierowany do pacjentów zagrożonych niedożywieniem ruszył w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama