| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

W Suwałkach powstało Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Aktualizacja: 28.01.2013

Swoją działalność rozpoczyna Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Suwałkach. To efekt umowy podpisanej między władzami miasta i stowarzyszeniami, które będą prowadzić Centrum. »

Białystok: Milion na zabytki

Aktualizacja: 21.01.2013

Milion złotych - tyle pieniędzy jest do podziału na remonty zabytków w Białymstoku. Właściciele lub zarządcy mogą starać się o dofinansowanie połowy kosztów, a w szczególnych przypadkach nawet o 90%. »

Mazury za pół ceny

Aktualizacja: 21.01.2013

„Mazury za pół ceny” to inicjatywa Lokalnej Organizacji Turystycznej „Mazury Południowe”, która trwa od grudnia 2012 i zakończy się w lutym 2013 roku. »

Zachodniopomorskie: Konkurs na przestrzeń publiczną

Aktualizacja: 21.01.2013

Lokalne samorządy już po raz czwarty mogą się ubiegać o laury w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Zachodniopomorskiego. O tym kto je otrzyma, zadecyduje Kapituła Konkursu. »

Podkarpackie ma nowy klaster

Aktualizacja: 21.01.2013

Rozpoczął swe funkcjonowanie nowy klaster - „Podkarpackie Smaki". Jego twórcami są rzeszowskie Stowarzyszenie „Pro Carpathia" oraz 20 przedsiębiorstw i instytucji z Podkarpacia. »

Podlaskie: Dotacje dla właścicieli zabytków

Aktualizacja: 21.01.2013

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie województwa podlaskiego. »

Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku zakończone

Aktualizacja: 21.01.2013

- Przygotowywane przez regiony dokumenty to swoiste mapy, wytyczające cele i kierunki ich rozwoju na najbliższe osiem lat - podkreśliła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji podsumowującej konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020. »

Łódź: Otwarto zmodernizowaną bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Aktualizacja: 21.01.2013

Zmodernizowaną bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otwarto w Łodzi. Do końca tego roku w kraju ma działać 11 takich nowoczesnych obiektów dla nowych śmigłowców ratowniczych. »

Kraków: Unijne dofinansowanie na modernizację Pałacu Krzysztofory

Aktualizacja: 21.01.2013

Ponad 16,5 mln zł ze środków Unii Europejskiej otrzyma Kraków na modernizację Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym - głównej siedziby Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Umowę w tej sprawie podpisały władze województwa małopolskiego i Krakowa. »

Policyjne patrole na na stokach narciarskich

Aktualizacja: 15.01.2013

Wraz z początkiem zimowych ferii małopolscy policjanci rozpoczęli służbę na stokach narciarskich. Mundurowi mają prawo legitymować, pouczać, pilnują porządku oraz reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania narciarzy - informuje małopolska policja. »

Łódź: 80 mln zł ma kosztować budowa centrum sportowego Politechniki Łódzkiej

Aktualizacja: 15.01.2013

Ponad 80 mln zł ma kosztować budowa na terenie Politechniki Łódzkiej centrum sportowo-dydaktycznego. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku. Budowa centrum ma być sfinansowana m.in. z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekaże 30 mln zł. »

Od czwartku łatwiej o paszport

Aktualizacja: 15.01.2013

Od czwartku wniosek o wydanie paszportu będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym w kraju, bez względu na miejsce zameldowania. Teraz wniosek o ten dokument należy składać w urzędzie właściwym dla miejsca zameldowania. »

NIK rozpoczęła kontrolę funkcjonowania fotoradarów

Aktualizacja: 15.01.2013

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza, czy fotoradary ustawione są w miejscach najbardziej tego wymagających, a ich funkcjonowanie przyczynia się do spadku liczby wypadków. »

Katowice: Budowa centrum technologii informatycznych na ukończeniu

Aktualizacja: 15.01.2013

Kończy się budowa Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), jednej z największych inwestycji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - poinformował rzecznik uczelni. Jego otwarcie planowane jest na październik 2013 r. »

Trybunał Konstytucyjny znów odroczył rozprawę ws. janosikowego

Aktualizacja: 15.01.2013

Trybunał Konstytucyjny po raz kolejny, tym razem do 31 stycznia, odroczył rozprawę w sprawie zgodności z konstytucją przepisów o tzw. janosikowym. Zrobił to na wniosek przedstawicieli Sejmu i ministra finansów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »