reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zmiany w systemie przyznawania rent dla policjantów od 2014 r.

Aktualizacja: 09.04.2013

Policyjne związki zawodowe nie zgadzają się z propozycjami zmian w systemie przyznawania rent. Po wprowadzeniu proponowanych przez rząd zmian od 2014 r. policjantom będzie trudniej uzyskiwać renty. »

Obowiązek wypłacania nauczycielom dodatku uzupełniającego przez JST w Trybunale Konstytucyjnym!

Aktualizacja: 09.04.2013

11 kwietnia 2013 r. o godz. 9.30 Trybunał Konstytucyjny rozpozna połączone wnioski Rady Miejskiej w Chrzanowie, Rady Gminy w Bochni, Rady Miejskiej Inowrocławia, Rady Gminy Stoszowice, Rady Miejskiej w Zatorze dotyczące obowiązku wypłacania nauczycielom dodatku uzupełniającego przez jednostki samorządu terytorialnego. »

"Bezpieczeństwo dzięki różnorodności" - dalszy ciąg dyskusji na temat OFE

Aktualizacja: 08.04.2013

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych apeluje do szefa resortu pracy o nieprzenoszenie oszczędności Polaków z OFE do ZUS-u. W skierowanym do Ministra Władysława Kosiniaka - Kamysza liście, przedstawiciele Izby argumentują, że im więcej jest możliwości gromadzenia środków na przyszłe emerytury tym lepiej. »

Raport NIK: poziom bezpieczeństwa na polskich szlakach kolejowych jest fatalny!

Aktualizacja: 08.04.2013

Poziom bezpieczeństwa na polskich szlakach kolejowych jest fatalny - wynika z nieopublikowanego jeszcze raportu Najwyższej Izby Kontroli. Autorzy opracowania wśród instytucji odpowiedzialnych za ten stan wymieniają między innymi zarządcę infrastruktury PKP - Polskie Linie Kolejowe, Urząd Transportu Kolejowego i Ministerstwo Transportu. »

Zmiany w rozporządzeniu o ochronie danych osobowych

Aktualizacja: 05.04.2013

Planowane zmiany w projekcie rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych mają ujednolicić standardy ochrony danych osobowych w całej UE, zapewnić obywatelom UE jak najpełniejszą kontrolę nad ich danymi i dostosować przepisy do wyzwań rozwoju społeczeństwa cyfrowego – nowych form komunikacji, nowych modeli przetwarzaniach danych. W dobie internetu dane osobowe to nie tylko imię, nazwisko czy adres, ale czasami także inne elementy naszego „cyfrowego ja”, czyli adres email, zdjęcia czy ‘nick’ czyli pseudonim, którym posługujemy się w sieci. »

SN: Eksmisje z lokali socjalnych będą utrudnione!

Aktualizacja: 05.04.2013

Eksmisje z lokali socjalnych będą utrudnione. Sąd Najwyższy orzekł, że sądy, decydując o eksmisji muszą rozpatrzyć prawo eksmitowanego do kolejnego mieszkania socjalnego. »

Prezydencka inicjatywa ustawodawcza w sprawie sądów

Aktualizacja: 05.04.2013

Prezydent zapowiada inicjatywę ustawodawczą w sprawie sądów powszechnych. Ma ona doprowadzić do "racjonalizacji decyzji w zakresie tworzenia i likwidacji sądów w Polsce". »

Szkoły muszą usunąć wszelkie nieprawidłowości przed 1 września 2014 r.

Aktualizacja: 03.04.2013

W Najwyższej Izbie Kontroli powstaje raport dotyczący przygotowania szkół do objęcia obowiązkiem szkolnym 6-latków. Izba stwierdziła, że wszystkie skontrolowane placówki będą na to gotowe po wyeliminowaniu stwierdzonych nieprawidłowości. »

Ustawa o pracownikach samorządowych pod kontrolą NIK!

Aktualizacja: 03.04.2013

Niemożliwe jest przyjęcie identycznych rozwiązań, które byłyby skuteczne w całej administracji samorządowej - czy zatem ustawa o pracownikach samorządowych z 2008 roku przyczynia się do poprawy funkcjonowania administracji lokalnej? Najwyższa Izba Kontroli analizuje obecnie wyniki przeprowadzonej kontroli, w tym zakresie. »

Zmiany w OFE – możliwość wyboru, likwidacja czy dobrowolność ubezpieczeń?

Aktualizacja: 03.04.2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje raport dotyczący funkcjonowania OFE, w związku z czym apeluje o wstrzymanie się z wnioskami do czasu wydania dokumentu. Partie jednak już wyraziły swoje opinie na temat funkcjonowania OFE i zmian jakie ich zdaniem resort pracy powinien wprowadzić. »

Likwidacja OFE - rząd nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązanie!

Aktualizacja: 02.04.2013

Wcześniej lub później dojdzie do likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych, uważa Józef Oleksy. Były premier mówił w radiowej Trójce, że politycy raczej szybko na ten krok się nie zdecydują. »

Zmiany w rentach dla służb mundurowych!

Aktualizacja: 02.04.2013

Do jutra potrwają konsultacje międzyresortowe w sprawie zmian w rentach dla służb mundurowych. Projekt ustawy przygotowało MSW. Propozycje resortu zakładają nową organizację komisji lekarskich, zmiany w systemie rentowym oraz rozwiązania z zakresu aktywizacji zawodowej byłych mundurowych. »

Nowa wersja systemu BeSTi@ (3.02.008.04) - opis zmian!

Aktualizacja: 02.04.2013

Nowa wersja systemu BeSTi@ (3.02.008.04) jest już dostępna. Zawiera ona liczne poprawki dotyczące wieloletniej prognozy finansowej. »

Marszałkowie województw znowu zapłacą za powroty polskich turystów

Aktualizacja: 02.04.2013

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu turystycznego miał powstać specjalny fundusz gwarancyjny. To z niego miano pokrywać koszty sprowadzania turystów do kraju. Powstanie funduszu, na który składać miały się biura podróży zapowiadała już w zeszłym roku minister sportu Joanna Mucha. Jednak nic z tego. »

Dekret Bieruta - trwają prace nad regulacją przepisów

Aktualizacja: 28.03.2013

Platforma Obywatelska pracuje nad stosownym projektem ustawy w sprawie rekompensat za nieruchomości odebrane na mocy dekretu Bieruta. Nad załatwieniem sprawy pracuje też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mecenas Adrian Achtelik jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym w kancelarii ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY ADWOKACI I RADCY PRAWNI Sp.p. z Katowic specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach prawnych dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama