reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

TK: Przepisy regulujące zmianę sądów konstytucyjne

Aktualizacja: 28.03.2013

Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodne z prawem przepisy, regulujące zmianę sądów. Orzekł, że reorganizacja 79 sądów rejonowych przeprowadzona przez Ministerstwo Sprawiedliwości jest zgodna z Konstytucją. »

Umowy na wywóz śmieci z firmami komunalnymi należy wypowiedzieć!

Aktualizacja: 28.03.2013

Od 1 lipca obowiązek wywozu śmieci od mieszkańców przejmują samorządy i to one podpiszą nowe umowy z firmami komunalnymi. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowe umowy, które mieszkańcy podpisywali wcześniej z firmami tracą moc. Trzeba je wypowiedzieć, bo inaczej może się zdarzyć, że mieszkaniec otrzyma dwa rachunki za to samo. »

GAZELA - sposób na dotacje na ekologiczny transport

Aktualizacja: 27.03.2013

2 kwietnia 2013 r. mija termin składania wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach I konkursu programu priorytetowego p.n.: System zielonych inwestycji - Część 7: GAZELA – Niskoemisyjny transport miejski. »

Ocena okresowa pracowników w urzędzie

Aktualizacja: 27.03.2013

„Przeprowadźmy proces oceny okresowej tak, by przyniósł jak najwięcej korzyści dla Urzędu…” Jak to osiągnąć? »

Likwidacja sądów rejonowych pod lupą Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 27.03.2013

Trybunał Konstytucyjny ma dziś wydać orzeczenie w sprawie reformy sądów rejonowych. Reorganizacja małych sądów prowadzi bowiem zdaniem PiS do degradacji powiatów. »

Podwyżka świadczeń pielęgnacyjnych przyjęta przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Aktualizacja: 26.03.2013

Od 1 kwietnia 2013 r. zasiłek pielęgnacyjny będzie wynosił 820 złotych. Zdaniem Ministra Pracy, to pierwsze z działań, jakie rząd planuje dla rodziców, którzy po latach opieki nad dziećmi będą chcieli wrócić na rynek pracy. »

Uelastycznienie czasu pracy - pogorszy zamiast poprawić sytuację pracowników!

Aktualizacja: 26.03.2013

Związkowcy próbują zmusić rząd do wycofania się ze zmian dotyczących rozliczania czasu pracy. Według OPZZ wpłynie to na zmniejszenie zarobków pracowników przy jednoczesnym zwiększeniu ilości godzin pracy. »

Wytyczne RIO w sprawie uchwał śmieciowych!

Aktualizacja: 26.03.2013

Deklaracje w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą być składane w formie elektronicznej, ale tylko po określeniu przez gminę w uchwale ściśle określonych informacji. »

Projekt zmian w Karcie Nauczyciela trafił do konsultacji!

Aktualizacja: 25.03.2013

21 marca 2013 r. projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw trafił do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. »

Zmiany w systemie zarządzania służbą zdrowia!

Aktualizacja: 22.03.2013

Ministerstwo Zdrowia proponuje poważne zmiany w systemie zarządzania służbą zdrowia. Likwidacji ulegnie centrala Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze ze składki zdrowotnej będzie dzielić ministerstwo pomiędzy regionalne oddziały NFZ. »

Herbata dla urzędnika to "nienależne świadczenie"

Aktualizacja: 22.03.2013

Zdaniem Ministra Finansów herbata dla pracowników samorządowych nie może być w urzędach przedmiotem przetargu. Jest ona bowiem świadczeniem nienależnym, od którego należy płacić podatek. »

Ustawa śmieciowa pod lupą II Ogólnopolskiej Konferencji Samorządowej

Aktualizacja: 22.03.2013

To sposób i wysokość naliczania stawek za odbiór śmieci to największy kłopot jaki sprawia nowa ustawa o gospodarce odpadami - uważają samorządowcy. W Warszawie odbywa się II Ogólnopolska Konferencja Samorządowa "Gospodarka odpadami - wyzwania dla samorządów". »

Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej przyjęta przez Senat!

Aktualizacja: 22.03.2013

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o pomocy społecznej. Zdaniem senatora Mieczysława Augustyna najważniejsza zmiana dotyczy wyłączenia wydatków związanych z programami naprawczymi z kosztów utrzymania tych placówek. »

Dofinansowanie samorządów do in vitro

Aktualizacja: 20.03.2013

Ruch Palikota proponuje by samorządy, tak jak Częstochowa dofinansowywały metodę in vitro i metody zapłodnienia domacicznego. »

Planowany wzrost świadczeń pielęgnacyjnych!

Aktualizacja: 20.03.2013

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych zakłada podniesienie wysokości świadczenia, które od września 2006 roku nie było waloryzowane. Zasiłki pielęgnacyjne powinny wynosić 200 złotych, a nie 153 - uważa SLD. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama