REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mirosław Sekuła oficjalnym kandydatem PO na marszałka woj. śląskiego

Mirosław Sekuła - obecny wiceminister finansów, a w przeszłości szef Najwyższej Izby Kontroli - jest oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego marszałka woj. śląskiego.

Od lipca 1378 osób straci pracę w administracji?

Wojewódzkie centra usług wspólnych - tak mają się nazywać nowe jednostki, które od 1 lipca 2013 r. przejęłyby obsługę administracyjno-logistyczną w urzędach podległych wojewodom. Projekt utworzenia centrów przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Opole: Postępowanie ws. byłego szefa więzienia w Opolu umorzone

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku umorzyła postępowanie ws. odwołanego w październiku ub. r. szefa więzienia w Opolu. Postępowanie dotyczyło rysunków autorstwa b. szefa więzienia, które miały znieważać uczucia religijne lub miejsca pamięci.

Gliwice: W programie "Rodzina 3+" zniżki dla rodzin wielodzietnych

W Gliwicach ruszyła akcja zniżkowa dla rodzin wielodzietnych "Rodzina 3+". W jej ramach z 50-procentowych zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych może skorzystać ok. 15 tys. mieszkańców miasta.

REKLAMA

Od wtorku nowa lista leków refundowanych

Pierwsza w tym roku lista leków refundowanych obowiązuje od wtorku. Znalazły się na niej m.in. nowe leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy.

Podlaskie: Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm

9,4 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać przedsiębiorcy w Podlaskiem, na innowacyjny sprzęt oraz badania, w ramach konkursu ogłoszonego przez zarząd województwa. Wnioski można składać do 8 lutego 2013 roku.

Mazowieckie: Od 1 stycznia - likwidacja 18 posterunków policji

Kolejnych 18 posterunków policji zostanie zlikwidowanych od 1 stycznia na terenie 4 powiatów woj. mazowieckiego. Przestaną istnieć m.in. wszystkie posterunki działające w ramach komendy policji w Siedlcach. W ich miejsce powstaną 3 komisariaty - podała policja.

Poznań będzie mieć nową spalarnię odpadów komunalnych

Spółka Sita-Zielona Energia, której udziałowcem jest Sita Polska, spółka zależna koncernu Suez Environnement, zbuduje wraz z miastem spalarnię odpadów komunalnych - poinformował prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Szacunkowy koszt inwestycji to 724 mln zł.

REKLAMA

Śląskie: Wniosek o referendum ws. likwidacji straży miejskiej w Żywcu

Grupa mieszkańców Żywca (Śląskie) chce likwidacji tamtejszej straży miejskiej. Złożyli w magistracie wniosek o przeprowadzenie w tej sprawie referendum - poinformował Grzegorz Szczotka z Kongresu Nowej Prawicy, który wspiera obywatelską inicjatywę.

Pomorskie: Radni przyjęli budżet województwa na 2013 r.

Dochody w wysokości ponad 761 mln zł zaplanowano w budżecie na 2013 r. woj. pomorskiego, który przegłosowali radni sejmiku. Wydatki ustalono na ponad 762 mln zł. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na transport.

Poznań: Ponad 6 milionów zł nadwyżki budżetowej miasta

Ponad 6 milionów zł nadwyżki budżetowej przewiduje uchwalony w piątek budżet Poznania. Nadwyżka zostanie przekazana na spłatę zadłużenia miasta.

Podkarpackie: Radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli budżet na 2013 r.

60 mln zł wyniesie deficyt w budżecie województwa podkarpackiego na przyszły rok. Radni sejmiku województwa głosami koalicji PO-PSL-SLD przyjęli budżet. Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta określił budżet jako realistyczny.

Radom: Wybrano firmę, która dokończy remont dworca kolejowego

Remont dworca kolejowego w Radomiu, który w ubiegłym roku rozpoczął Mostostal Białystok, dokończy inna firma - SKB. PKP odstąpiły od umowy z byłym wykonawcą ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji. Dworzec ma być gotowy do maja 2013 r.

Ruda Śląska: Radni uchwalili stawki opłat za odbiór śmieci

11 i 17 zł za odbiór śmieci od osoby będą płacić od lipca przyszłego roku mieszkańcy Rudy Śląskiej - zdecydowali w piątek radni. Wysokość stawki będzie zależała od tego, czy odpady będą segregowane.

Białystok: 5 mln zł kosztowała modernizacja bazy pogotowia lotniczego

5 mln zł kosztowała gruntowna modernizacja bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Inwestycja jest w 85 proc. dofinansowana ze środków UE.

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mają decydować o niektórych inwestycjach

W Dąbrowie Górniczej (Śląskie) o budowie np. boisk, placów zabaw, skwerów i podobnych inwestycjach mają decydować sami mieszkańcy. Taką możliwość da im tzw. budżet partycypacyjny, który chce wprowadzić miejscowy samorząd. W styczniu projektem zajmą się radni.

Podlaskie: 24 mln zł z UE na odnawialne źródła energii

24 mln zł dofinansowania z UE mogą uzyskać m.in. samorządy i firmy na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, takie jak budowa biogazowni czy elektrowni wiatrowych w Podlaskiem, w ramach konkursu ogłoszonego przez zarząd województwa.

Poznań: 450 domów będzie bezpłatnie zbadanych kamerą termowizyjną

450 domów jednorodzinnych w Poznaniu zostanie bezpłatnie zbadanych przy użyciu kamery termowizyjnej w ramach czwartej edycji projektu "Trzymaj ciepło".

Łódź: Ponad 17 mln zł wydano na termomodernizację i remonty szkół

Ponad 17 mln zł kosztowała termomodernizacja i remonty szkół i placówek oświatowych w Łodzi w latach 2011-12. Dzięki tym inwestycjom miasto zaoszczędzi na ich ogrzewaniu ponad 1,16 mln zł rocznie - poinformowały władze Łodzi.

NFZ: ponad połowa świadczeniodawców może korzystać z bazy ubezpieczonych

Ponad 55 proc. świadczeniodawców uzyskało upoważnienie do korzystania z elektronicznego systemu weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego (eWUŚ) - poinformował dyrektor departamentu informatyki NFZ Andrzej Strug. Ocenił, że do końca roku będzie to ok. 80 proc.

Lubelskie: Nowa linia kolejowa do Portu Lotniczego Lublin

Nowa zelektryfikowana linia kolejowa, dzięki której można dojechać z Lublina do nowego lotniska w Świdniku, została oddana w piątek do użytku. Inwestycja pochłonęła ponad 27 mln zł.

Warmińsko-mazurskie: Oznakowano prawie 900 km szlaków turystycznych

Ponad 700 znaków i kilkadziesiąt tablic informacyjnych ustawiono wzdłuż turystycznych szlaków Warmii i Mazur, dzięki projektowi sfinansowanemu ze środków unijnych - poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Wytyczone trasy mają 890 km długości.

Sandomierz: Zakończono remont wału przeciwpowodziowego na Trześniówce

Zakończył się remont prawie trzykilometrowego odcinka wałów przeciwpowodziowych na Trześniówce (prawy dopływ Wisły). Wał jest teraz bardziej odporny na przerwanie i dostępny dla służb ratowniczych. Inwestycja kosztowała 7,2 mln zł.

Poznań: 36 mln zł dofinansowania na rozbudowę Uniwersytetu Artystycznego

Umowę na przekazanie ponad 36 mln zł Uniwersytetowi Artystycznemu w Poznaniu podpisał z rektorem uczelni prof. Marcinem Berdyszakiem minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Środki trafią na rozbudowę Uniwersytetu.

Deficyt Torunia w 2013 r. mniejszy o ok. 40 mln zł niż w tym roku

W przyszłorocznym budżecie Torunia zapisano, że deficyt będzie mniejszy o ok. 40 mln zł niż w tym roku. Zaplanowano też większe wydatki na oświatę i opiekę społeczną, ale mniejsze na remonty. Rada Miasta zaakceptowała budżet.

Świnoujście: Nowy most między wyspami Karsibór i Wolin

Świnoujście ma nowy most łączący wyspy Karsibór i Wolin. Koszt inwestycji to 41 mln zł - poinformował rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus. Miasto rozważa ewentualne wprowadzenie opłaty za korzystanie z tej przeprawy.

Kielce: 5,7 mln zł na wyposażenie dla oddziału onkohematologicznego

Oddział onkohematologiczny, budowany w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, otrzyma na wyposażenie 5,7 mln zł. Oznacza to, że pierwsze transplantacje szpiku będą mogły być wykonywane zaraz po odbiorze technicznym budowy - powiedział dyrektor ŚCO Stanisław Góźdź.

Pomorskie: 54 wnioski o dotację z UE na wodociągi i kanalizację

Do pomorskiego urzędu marszałkowskiego wpłynęły 54 wnioski o dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Gminy wnioskują o wsparcie o łącznej kwocie 75 mln zł. Do dyspozycji jest ok. 30 mln zł.

Świętokrzyskie: Kamery i patrole chronią choinki przed kradzieżami

Kamery uruchamiane ruchem i wzmożone patrole Straży Leśnej chronią świętokrzyskie lasy przed wycinaniem choinek jodłowych. Zdaniem rzecznika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasza Kuca taka prewencja jest skuteczna.

Poznań: 22 chętnych na budowę odcinka zachodniej obwodnicy Poznania

22 przedsiębiorstwa i konsorcja złożyły oferty w przetargu na budowę brakującego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania o długości 5,3 km - poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Lubuskie: Projekt budżetu województwa lubuskiego na 2013 rok

Projekt budżetu województwa lubuskiego na 2013 r. zakłada dochody na poziomie 507 mln zł - o ok. 18 proc. wyższe niż w br.; planowane wydatki to 501,7 mln zł (wzrost o ok. 14 proc. w porównaniu z budżetem br.) - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Deficyt samorządów najprawdopodobniej dużo niższy od planowanego

Deficyt samorządów najprawdopodobniej będzie dużo niższy od zaplanowanego na ten rok w wysokości 13,5 mld zł - poinformowała w Sejmie zastępca dyrektora w Departamencie Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów Marianna Borowska.

Umowa na modernizację toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Umowę na kolejny etap modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin podpisano w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Inwestycja o wartości ok. 298 mln zł ma zapewnić bezpieczną żeglugę do portów morskich Pomorza Zachodniego.

Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy na leczenie w 2013 r.

W 2013 roku będzie o 68,5 mln zł więcej niż w br. na leczenie w regionie - poinformowała dyrektor świętokrzyskiego NFZ Zofia Wilczyńska. Dodała, że jeszcze w tym roku szpitale i przychodnie dostaną dodatkowe 10,6 mln zł.

Koleje Śląskie przejęły obsługę połączeń od Przewozów Regionalnych

Obsługę wszystkich linii w woj. śląskim przejęła w niedzielę spółka samorządu województwa śląskiego Koleje Śląskie, zastępując dotychczasowe pociągi Przewozów Regionalnych. Zmiany nastąpiły wraz z wprowadzeniem w całym kraju nowego kolejowego rozkładu jazdy.

Pomorskie: 55 chętnych na stanowisko wiceprezydenta Słupska

55 osób ubiega się o stanowisko zastępcy prezydenta Słupska (Pomorskie). Tyle ofert wpłynęło na konkurs ogłoszony pod koniec listopada - poinformował w piątek rzecznik magistratu Dawid Zielkowski.

Częstochowa: Otwarto punkt selektywnej zbiórki odpadów

Meble, zużyte opony i inne odpady można zostawiać w Stacjonarnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w podczęstochowskim Sobuczynie. Koszt inwestycji Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego to ponad 6 mln zł.

Śląskie: Ruda Śląska otwiera aquapark za 119 mln zł

Wybudowany kosztem 119 mln zł aquapark w Rudzie Śląskiej zostanie w sobotę udostępniony użytkownikom. W przyszłości jego oferta będzie uzupełniona o tzw. strefę suchą, gdzie znajdzie się infrastruktura służąca sportowi i rekreacji.

Śląskie: Piekary Śląskie i Mysłowice mogą znaleźć się poza GZM

Piekary Śląskie i Mysłowice z przyczyn formalnych mogą wkrótce przestać należeć do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM), tworzonego dziś przez 14 miast aglomeracji katowickiej. Związek jest formą współpracy gmin pod wspólnym szyldem Metropolia Silesia.

Ostrowiec Św.: Zakończono inwestycję ekologiczną za 64 mln zł

Przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa 25-kilometrowej sieci kanalizacyjnej i dwukilometrowej magistrali wodociągowej - to elementy zakończonej właśnie największej ekologicznej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ponad 212 mln zł z Funduszu Pracy dla samorządu województwa łódzkiego

Ponad 212 mln zł otrzyma samorząd województwa łódzkiego na 2013 rok z Funduszu Pracy. To o ponad 74 mln zł więcej niż w tym roku - poinformował łódzki urząd marszałkowski.

Inwestycje za ponad 30 mln zł w Szpitalu im. Leszczyńskiego w Katowicach

Centralną Izbę Przyjęć oraz Pracownię Rezonansu Magnetycznego otwarto w Szpitalu im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach. Łączna wartość inwestycji to ponad 30 mln zł.

Białystok: 4 mln zł zaoszczędzi miasto na zakupie energii w 2013 r.

4 mln zł zaoszczędzi w 2013 roku gmina Białystok na zbiorowym zakupie energii elektrycznej dla ponad 150 jednostek miejskich. Przetarg wygrała firma PGE Obrót SA kwotą 11,2 mln zł brutto.

Olsztyn: MPEC szuka inwestora, który wybuduje elektrociepłownię

Olsztyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) zaczęło szukać inwestora, który do 2017 r. ma wybudować nową elektrociepłownię. Jej koszt szacowany jest na 700 mln zł. Inwestycja ma powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Łódzkie: Co najmniej 5,2 tys. miejsc pracy dzięki środkom z UE w 2012 r.

Co najmniej 5,2 tys. miejsc pracy powstało w tym roku w województwie łódzkim dzięki wsparciu ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - wynika z informacji Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Rzeszów: Apel samorządowców o szybką budowę drogi Via Carpatia

Przedstawiciele regionów z kilku krajów, przez które przebiegać ma droga Via Carpatia zaapelowali w Rzeszowie m.in. do Parlamentu Europejskiego o wpisanie budowy tej trasy do sieci bazowej TEN-T jako priorytetowego korytarza transportowego UE.

Agencja Standard & Poor's utrzymała wysoki rating Krakowa

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor's potwierdziła długoterminowy międzynarodowy rating Krakowa na poziomie A- z perspektywą stabilną. Oznacza to utrzymanie pozycji z lat 2008-2011.

Rządowe propozycje dotyczące informatyzacji urzędów

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu noweli ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, przygotowane przez resort administracji i cyfryzacji. Projektowane zmiany mają - według MAC - ułatwić obywatelom załatwianie spraw w urzędach.

Elbląg: 2 mln zł na inwestycje w budżecie obywatelskim

Ponad 5 tys. mieszkańców Elbląga wzięło udział w głosowaniu nad wyborem lokalnych inwestycji, które zostaną sfinansowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Gmina przeznaczyła na ten cel 2 mln zł - poinformował elbląski urząd miasta.

Założenia ustawy o zdrowiu publicznym

Powołanie Rady ds. Zdrowia Publicznego, na której czele stanie premier, zwiększenie skuteczności programów profilaktycznych, a także wzmocnienie roli samorządów w kształtowaniu polityki zdrowotnej - przewidziano w projekcie założeń do ustawy o zdrowiu publicznym.

REKLAMA