| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Bezpieczeństwo

Przewoźnicy zapłacą za nielegalnych imigrantów

Aktualizacja: 01.02.2010

Na wschodniej granicy powróci mały ruch graniczny zgodnie z wymogami UE. Jeżeli przewoźnik przewiezie cudzoziemca bez wizy, pokryje koszty pobytu. Przewoźnicy lądowi nie są służbami uprawnionymi do kontroli dokumentów. »

Paszporty z odciskami palców w 2009 roku

Aktualizacja: 13.01.2010

Stare paszporty będą ważne jeszcze dziesięć lat. Od 28 sierpnia 2006 r. wydawane są już tylko paszporty biometryczne. Obecnie znajdują się w nich cyfrowe zapisy wizerunku twarzy. »

Kto ma obowiązek zapięcia pasów

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy pasażer może być ukarany za niezapięte pasy bezpieczeństwa niezależnie od mandatu, który za niezapięte pasy otrzymuje kierowca samochodu? Czy są osoby zwolnione z obowiązku zapięcia pasów? »

Kiedy mogą być cofnięte uprawnienia

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy prawo jazdy może być zatrzymane ze względu na stan zdrowia? W jakich okolicznościach Policja ma wpływ na wydanie decyzji o cofnięciu prawa jazdy? »

Zwiększy się ochrona strażaków w czasie akcji ratowniczych

Aktualizacja: 13.01.2010

Strażacy prowadzący akcje ratownicze zostaną wyposażeni w jednorazowy sprzęt ochrony i będą podlegać obowiązkowym szczepieniom. »

Przepisy porządkowe muszą dotyczyć przeciwdziałania realnemu, a nie potencjalnemu zagrożeniu

Aktualizacja: 13.01.2010

prof. Michał Kulesza, współtwórca reformy samorządowej, autor opinii prawnej dla Rady Miejskiej w Łodzi na temat wprowadzenia zakazu używania jednorazowych torebek foliowych przez sprzedawców »

Nowe wymogi dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy

Aktualizacja: 13.01.2010

Jeżeli samochód jest po raz pierwszy rejestrowany, a posiada poduszki powietrzne, to musi mieć specjalne ostrzeżenia o tym, gdzie i jak można zamontować fotelik dla dziecka. Bez odpowiedniej informacji zarejestrowanie nowego lub sprowadzonego auta będzie niemożliwe. »

Jakimi zasadami bezpieczeństwa muszą kierować się prowadzący pojazdy

Aktualizacja: 13.01.2010

Poruszając się samochodem, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników drogi. Zapewnieniu bezpieczeństwa służy m.in. nakaz zapinania pasów czy zakaz prowadzenia przez kierowcę rozmów przez telefon. »

Mniej wybryków chuligańskich na stadionach

Aktualizacja: 25.05.2010

Zaostrzono kary dla pseudokibiców. Grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności za ekscesy chuligańskie podczas imprez masowych mają ograniczyć agresywne zachowania. »

Jak policja powinna zatrzynać kierowcę

Aktualizacja: 13.01.2010

Co powinien zrobić kierowca, kiedy zatrzymuje go patrol policji do kontroli, a on ma wątpliwości co do wiarygodności zatrzymujących? »

Większe kompetencje prokuratury kosztem policji

Aktualizacja: 13.01.2010

Po nowelizacji prokurator przełożony będzie mógł poprowadzić każdą sprawę prowadzoną przez podległych mu prokuratorów. »

Straż miejska ukarze przekraczających prędkość

Aktualizacja: 13.01.2010

Od 25 lipca straż miejska może znów rejestrować za pomocą fotoradarów wykroczenia na drogach i karać kierowców mandatami. »

Czy konieczne jest zawarcie ubezpieczenia przez organizatora imprezy

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy organizator imprezy masowej musi zapłacić za szkody, które poniosła np. Policja, której funkcjonariusze zabezpieczali imprezę? Czy są określone sumy dla ubezpieczeń OC zawieranych przez organizatorów imprez masowych? »

Czy Policja może zabezpieczać imprezę masową

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy jest podstawa prawna, aby funkcjonariusze Policji mogli pomagać przy zapewnianiu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej ? Czy udział policjantów w zabezpieczaniu imprezy wiąże się z określoną odpłatnością? »

Kiedy straż miejska może odholować pojazd na parking strzeżony?

Aktualizacja: 13.01.2010

Straż Gminna (Miejska) nie ma tak szerokich uprawnień do usuwania pojazdów z drogi jak Policja. Może to zrobić jedynie w 3 przypadkach. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »