| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Bezpieczeństwo

Mniej wybryków chuligańskich na stadionach

Aktualizacja: 25.05.2010

Zaostrzono kary dla pseudokibiców. Grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności za ekscesy chuligańskie podczas imprez masowych mają ograniczyć agresywne zachowania. »

Jak policja powinna zatrzynać kierowcę

Aktualizacja: 13.01.2010

Co powinien zrobić kierowca, kiedy zatrzymuje go patrol policji do kontroli, a on ma wątpliwości co do wiarygodności zatrzymujących? »

Większe kompetencje prokuratury kosztem policji

Aktualizacja: 13.01.2010

Po nowelizacji prokurator przełożony będzie mógł poprowadzić każdą sprawę prowadzoną przez podległych mu prokuratorów. »

Straż miejska ukarze przekraczających prędkość

Aktualizacja: 13.01.2010

Od 25 lipca straż miejska może znów rejestrować za pomocą fotoradarów wykroczenia na drogach i karać kierowców mandatami. »

Prawa i obowiązki podejrzanego

Aktualizacja: 13.01.2010

Każdy podejrzany ma prawo znać stawiane mu zarzuty oraz ich faktyczne podstawy. Ma on również prawo do przesłuchania przy udziale obrońcy, jednak jego niestawiennictwo nie tamuje biegu postępowania. »

Kiedy straż miejska może odholować pojazd na parking strzeżony?

Aktualizacja: 13.01.2010

Straż Gminna (Miejska) nie ma tak szerokich uprawnień do usuwania pojazdów z drogi jak Policja. Może to zrobić jedynie w 3 przypadkach. »

Zatrzymanie przez policję

Aktualizacja: 13.01.2010

Policja dokonuje zatrzymania osoby, gdy istnieje podejrzenie, że popełniła ona przestępstwo. Natomiast każdy obywatel ma prawo dokonać zatrzymania, jeżeli ma to miejsce zaraz po popełnieniu przestępstwa. »

Strażnik graniczny, zasady uposażenia i awansowania

Aktualizacja: 25.01.2010

Czy przepisy nakazują wprost mianowanie funkcjonariusza Straży Granicznej na wyższe stanowisko służbowe w momencie uzyskania przez niego wymaganych kwalifikacji? Czy też decyzja o awansowaniu funkcjonariusza zależy jeszcze od innych czynników. Dowiedz się więcej na temat statusu strażnika granicznego  »

Ochrona przeciwpożarowa w gminie i powiecie

Aktualizacja: 28.01.2010

Organizację i szczegółowe zasady funkcjonowania gminnej zawodowej straży pożarnej określą organy gminy, w porozumieniu i pod nadzorem komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej właściwego ze względu na teren działania straży gminnej. »

Strażnicy gminni będą mieli więcej uprawnień

Aktualizacja: 29.01.2010

Straż gminna uzyska prawo dokonywania przeszukań osób oraz bagaży. Nieletni będą zatrzymywani przez strażników i doprowadzani na Policję. Rozszerzenie uprawnień straży to dublowanie zadań Policji - uważają prawnicy. »

Imprezy masowe: organizacja i wydawanie zezwoleń

Aktualizacja: 15.11.2016

Wójt, burmistrz i prezydent miasta mają obowiązek kontrolowania zgodności przebiegu imprezy z warunkami określonymi w zezwoleniu na imprezę masową. W przypadku stwierdzenia niespełnienia przez organizatora imprezy warunków, uprawniony przedstawiciel wójta, może przerwać imprezę masową. »

Przewoźnicy zapłacą za nielegalnych imigrantów

Aktualizacja: 01.02.2010

Na wschodniej granicy powróci mały ruch graniczny zgodnie z wymogami UE. Jeżeli przewoźnik przewiezie cudzoziemca bez wizy, pokryje koszty pobytu. Przewoźnicy lądowi nie są służbami uprawnionymi do kontroli dokumentów. »

Instrumenty antykorupcyjne w administracji

Aktualizacja: 01.02.2010

Urząd musi ciągle doskonalić swój system antykorupcyjnySprawne funkcjonowanie Systemu Zapobiegania Zagrożeniom Korupcyjnym jest możliwe wówczas, gdy instytucja działa zgodne z filozofią ciągłego doskonalenia. Występowanie pomyłek jest bowiem nieuchronne. Natomiast błędem jest niewyciąganie wniosków ze złego postępowania. »

Czy konieczne jest zawarcie ubezpieczenia przez organizatora imprezy

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy organizator imprezy masowej musi zapłacić za szkody, które poniosła np. Policja, której funkcjonariusze zabezpieczali imprezę? Czy są określone sumy dla ubezpieczeń OC zawieranych przez organizatorów imprez masowych? »

Czy Policja może zabezpieczać imprezę masową

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy jest podstawa prawna, aby funkcjonariusze Policji mogli pomagać przy zapewnianiu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej ? Czy udział policjantów w zabezpieczaniu imprezy wiąże się z określoną odpłatnością? »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »