reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Bezpieczeństwo

Nowe wymogi dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy

Aktualizacja: 13.01.2010

Jeżeli samochód jest po raz pierwszy rejestrowany, a posiada poduszki powietrzne, to musi mieć specjalne ostrzeżenia o tym, gdzie i jak można zamontować fotelik dla dziecka. Bez odpowiedniej informacji zarejestrowanie nowego lub sprowadzonego auta będzie niemożliwe. »

Jakimi zasadami bezpieczeństwa muszą kierować się prowadzący pojazdy

Aktualizacja: 13.01.2010

Poruszając się samochodem, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników drogi. Zapewnieniu bezpieczeństwa służy m.in. nakaz zapinania pasów czy zakaz prowadzenia przez kierowcę rozmów przez telefon. »

Większe kompetencje prokuratury kosztem policji

Aktualizacja: 13.01.2010

Po nowelizacji prokurator przełożony będzie mógł poprowadzić każdą sprawę prowadzoną przez podległych mu prokuratorów. »

Jak policja powinna zatrzynać kierowcę

Aktualizacja: 13.01.2010

Co powinien zrobić kierowca, kiedy zatrzymuje go patrol policji do kontroli, a on ma wątpliwości co do wiarygodności zatrzymujących? »

Mniej wybryków chuligańskich na stadionach

Aktualizacja: 25.05.2010

Zaostrzono kary dla pseudokibiców. Grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności za ekscesy chuligańskie podczas imprez masowych mają ograniczyć agresywne zachowania. »

Straż miejska ukarze przekraczających prędkość

Aktualizacja: 13.01.2010

Od 25 lipca straż miejska może znów rejestrować za pomocą fotoradarów wykroczenia na drogach i karać kierowców mandatami. »

Czy konieczne jest zawarcie ubezpieczenia przez organizatora imprezy

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy organizator imprezy masowej musi zapłacić za szkody, które poniosła np. Policja, której funkcjonariusze zabezpieczali imprezę? Czy są określone sumy dla ubezpieczeń OC zawieranych przez organizatorów imprez masowych? »

Czy Policja może zabezpieczać imprezę masową

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy jest podstawa prawna, aby funkcjonariusze Policji mogli pomagać przy zapewnianiu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej ? Czy udział policjantów w zabezpieczaniu imprezy wiąże się z określoną odpłatnością? »

Kiedy straż miejska może odholować pojazd na parking strzeżony?

Aktualizacja: 13.01.2010

Straż Gminna (Miejska) nie ma tak szerokich uprawnień do usuwania pojazdów z drogi jak Policja. Może to zrobić jedynie w 3 przypadkach. »

Prawa i obowiązki podejrzanego

Aktualizacja: 13.01.2010

Każdy podejrzany ma prawo znać stawiane mu zarzuty oraz ich faktyczne podstawy. Ma on również prawo do przesłuchania przy udziale obrońcy, jednak jego niestawiennictwo nie tamuje biegu postępowania. »

Zatrzymanie przez policję

Aktualizacja: 13.01.2010

Policja dokonuje zatrzymania osoby, gdy istnieje podejrzenie, że popełniła ona przestępstwo. Natomiast każdy obywatel ma prawo dokonać zatrzymania, jeżeli ma to miejsce zaraz po popełnieniu przestępstwa. »

Instrumenty antykorupcyjne w administracji

Aktualizacja: 01.02.2010

Urząd musi ciągle doskonalić swój system antykorupcyjnySprawne funkcjonowanie Systemu Zapobiegania Zagrożeniom Korupcyjnym jest możliwe wówczas, gdy instytucja działa zgodne z filozofią ciągłego doskonalenia. Występowanie pomyłek jest bowiem nieuchronne. Natomiast błędem jest niewyciąganie wniosków ze złego postępowania. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Malinowski

Mateusz Malinowski – Młodszy Prawnik w Dziale Prawa dla Biznesu w Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. p.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama