| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Odpisy aktów stanu cywilnego - skrócenie procedur

Aktualizacja: 22.02.2016

Skrócenie procedur wydawania odpisów aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu przewiduje projekt nowelizacji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na zmianach miałyby skorzystać głównie największe ośrodki, do których najczęściej zgłaszają się obywatele. »

Darmowe leki dla seniorów bez kryterium dochodowego

Aktualizacja: 22.02.2016

Dostęp do darmowych leków ma mieć każdy, kto ukończył 75. rok życia. Zgodnie z projektem Ministerstwa Zdrowia status materialny nie będzie miał znaczenia. »

Świadczenie wychowawcze - ustawa podpisana przez Prezydenta

Aktualizacja: 17.02.2016

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program 500 plus. Projekt ustawy wprowadzającej program 500 plus został przyjęty przez rząd 1 lutego i tego samego dnia został złożony w Sejmie. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. Kryterium dochodowe będą musiały spełnić rodziny z jednym dzieckiem. »

Darmowa pomoc prawna - 1524 punkty od lutego 2016 r.

Aktualizacja: 16.02.2016

Rośnie zainteresowanie punktami, w których można uzyskać darmową pomoc prawną, W całym kraju od 1 lutego 2016 r. działają 1524 takie punkty. »

Likwidacja godzin karcianych od września 2016 r.?

Aktualizacja: 16.02.2016

MEN pracuje nad likwidacją godzin karcianych. Nowelizacja Karty Nauczyciela zakłada również zabezpieczenie środków na wypłaty nagród pieniężnych dla profesorów oświaty. Przepisy dotyczące czasu pracy nauczycieli miałyby wejść w życie z dniem 1 września 2016 r. »

Szkolenie z programu "500 plus" od 19 lutego 2016 r.

Aktualizacja: 16.02.2016

Szkolenia na temat wdrażania programu "500 plus" we wszystkich województwach rozpoczną się 19 lutego 2016 r. Poprowadzą je pracownicy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. »

Wyrok NSA w sprawie ograniczania praw pacjentów podczas protestu lekarzy

Aktualizacja: 16.02.2016

NSA wydał wyrok w sprawie ograniczania pacjentom dostępu do dokumentacji medycznej z powodu zaprzestania udzielania świadczeń zdrowotnych w związku z prowadzonym protestem lekarzy. Sąd uznał, że ochrona zdrowia powinna mieć priorytet przed swobodą prowadzenia działalności gospodarczej. »

Konferencja „Instytucja publiczna a wykorzystanie technologii”

Aktualizacja: 15.02.2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konferencji „Instytucja publiczna a wykorzystanie technologii”, która odbędzie się w dniu 10 marca 2016 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl. »

Warsztaty "Doręczanie elektroniczne w ramach postępowania podatkowego, administracyjnego i cywilnego po zmianie przepisów"

Aktualizacja: 16.02.2016

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Doręczanie elektroniczne w ramach postępowania podatkowego, administracyjnego i cywilnego po zmianie przepisów". Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli administracji publicznej, radców prawnych i adwokatów, przedstawicieli firm IT świadczących usługi komunikacji elektronicznej. »

Forum Koordynatorów Czynności Kancelaryjnych

Aktualizacja: 16.02.2016

Zapraszamy do udziału w Forum Koordynatorów Czynności Kancelaryjnych, które odbędzie się w Warszawie 15 marca 2016 r. Forum to wydarzenie cykliczne, które odbędzie się już po raz siódmy. »

Warsztaty "Nowe zasady rozliczania VAT w samorządzie w 2016 r."

Aktualizacja: 16.02.2016

Warsztaty "Nowe zasady rozliczania VAT w samorządzie w 2016 r." odbędą się w Warszawie 10 marca 2016 r. Do udziału zapraszamy pracowników samorządowych, księgowych, doradców podatkowych, właścicieli biur rachunkowych. »

Szkolenie eIDAS - obowiązek dla administracji oraz szansa dla gospodarki elektronicznej

Aktualizacja: 16.02.2016

Szkolenie "eIDAS - OBOWIAZEK DLA ADMINISTRACJI ORAZ SZANSA DLA GOSODARKI ELEKTRONICZNEJ, uproszczenie procedur obsługi klienta usług on-line, zapewnienie bezpieczeństwa transakcji elektronicznych" odbędzie się w Warszawie 9 marca 2016 r. »

Publiczne strony internetowe niedostosowane do porzeb niepełnosprawnych

Aktualizacja: 11.02.2016

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła dostosowanie stron internetowych urzędów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. NIK wskazuje, iż pomimo podjętych starań i trzyletniego okresu przejściowego urzędy nie doprowadziły do zapewnienia wymaganej dostępności ich serwisów dla osób niepełnosprawnych. »

Czy reforma oświatowa wpłynie na zatrudnienie nauczycieli?

Aktualizacja: 08.02.2016

"To nieprawda, że w związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków wielu nauczycieli straci pracę" - podkreśla minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Minister wskazała na rolę samorządów w organizacji pracy nauczycieli. »

Sesja Dialogu „Miasta Przyszłości" po raz drugi w Warszawie!

Aktualizacja: 08.02.2016

Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK wraz z partnerami zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Sesji Dialogu „Miasta Przyszłości”. Już po raz drugi wszyscy interesariusze polskich miast przyszłości spotkają się by wspólnie dyskutować nad najważniejszymi dla polskiego samorządu sprawami. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »