Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu awans. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące awans.
Podwyżka płac dla nauczycieli od września 2019 r.
Aktualizacja: 10.07.2019
Nauczyciele dostaną podwyżki już we wrześniu 2019 r. Ponadto skrócona zostanie ścieżka awansu zawodowego nauczyciela i powrót do zasad oceny jego pracy sprzed 1 września 2018 r. z uwzględnieniem opinii rady rodziców. W dniu 4 lipca 2019 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw. »
Prawo samorządowe wymaga zmian
Aktualizacja: 02.02.2017
Przepisy prawa urzędniczego wymagają zmian, a także ujednolicenia - wywiad z Jolantą Itrich-Drabarek, dyrektorem Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego, byłym członkiem rady Służby Cywilnej. »
Jakie zasady obowiązują przy awansie zawodowym nauczycieli
Aktualizacja: 05.09.2014
Proszę o wyjaśnienie kwestii związanej z awansem zawodowym. Czy nauczyciel przebywający na urlopie uzupełniającym do 10.09.2014 może wystąpić z wnioskiem o awans na nauczyciela dyplomowanego? »
Zatrudnianie urzędników i awanse - zmiany
Aktualizacja: 06.09.2013
Jak zmieni się system awansów i czasowego zatrudniania urzędników od 1 września 2013 r.? Czy będzie można zatrudniać doradców bez limitu? »
Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych od 1 września 2013 r.
Aktualizacja: 24.10.2013
Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych wejdzie w życie 1 września 2013 r. Zawiera ona istotne zmiany w procedurze powoływania sekretarza w jednostkach samorządu terytorialnego. »
Awans zawodowy nauczyciela kontraktowego
Aktualizacja: 21.09.2011
Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej 2 lat od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. »
Studia podyplomowe pracowników samorządowych to szansa na szybszy rozwój gmin
Aktualizacja: 12.09.2011
Pracownicy samorządów powinni stale podnosić swoje kwalifikacje, bowiem od jakości ich wiedzy zależy nie tylko pozyskiwanie unijnych funduszy, lecz także sprawne zarządzanie gminą i jej rozwój z korzyścią dla mieszkańców. Najlepszym sposobem na poszerzenie wiedzy jest udział w studiach podyplomowych, które oferują nie tylko zdobycie teoretycznej wiedzy, ale też praktycznych umiejętności. »
Skład komisji egzaminacyjnej przy uzyskaniu stopnia nauczyciela mianowanego
Aktualizacja: 31.08.2011
Nauczyciel kontraktowy pod koniec roku szkolnego 2009/2010 złożył do organu prowadzącego szkołę wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego. Pozostawał wówczas w zatrudnieniu w szkole, w której odbył również cały staż. W roku szkolnym 2010/2011 nauczyciel jest już zatrudniony w nowej szkole. Organ prowadzący chce teraz powołać komisję egzaminacyjną dla tego nauczyciela (zgodnie z art. 9g ust. 2 Karty Nauczyciela). Dyrektora której szkoły powinien powołać do komisji organ prowadzący? »
Awans zawodowy nauczyciela stażysty
Aktualizacja: 27.09.2011
Nauczycielem stażystą staje się osoba nieposiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem zatrudnienia w szkole. Warunkiem zatrudnienia takiej osoby i rozpoczęcia stażu jest posiadanie wymaganych kwalifikacji do pracy w charakterze nauczyciela na danym stanowisku. Wówczas osoba ta jest zatrudniana na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu. »
Szkolenia i studia podyplomowe dla samorządowców - nowe trendy
Aktualizacja: 06.07.2011
Nie wystarczy ukończyć studia podyplomowe, by stać się specjalistą w konkretnej dziedzinie. Dziś udział w szkoleniach i stałe podnoszenie kwalifikacji przez samorządowców jest koniecznością, której trzeba sprostać aby gminy i powiaty liczyły się, choćby w wyścigu po unijne dotacje. »
Awans zawodowy nauczyciela mianowanego
Aktualizacja: 21.06.2011
Nauczyciele mianowani mogą ubiegać się o stopień nauczyciela dyplomowanego – najwyższy stopień w awansie zawodowym nauczycieli. »
Szkolenia pracowników samorządowych
Aktualizacja: 08.02.2011
Obowiązek uczestniczenia w różnych formach podnoszenia wiedzy i kwalifikacji zawodowych przez pracowników samorządowych wynika bezpośrednio z przepisów szczególnych – w tym przypadku z ustawy o pracownikach samorządowych. W planach finansowych urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych, urzędów gmin i innych jednostek samorządowych powinny być na te cele przewidziane środki finansowe. »
Awans pracownika samorządowego
Aktualizacja: 05.12.2010
Czy na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych możliwe jest awansowanie pracownika zatrudnionego na stanowisku nieurzędniczym na stanowisko urzędnicze, bez przeprowadzenia procedury konkursowej? »
Aktualizacja: 14.11.2011
Jednostki samorządu terytorialnego będące organem prowadzącym dla szkół i przedszkoli powierzają kierowanie placówką dyrektorom, którzy wygrali konkurs. Jest jednak kilka warunków koniecznych do spełnienia, aby szkołą zarządzała osoba odpowiednio do tego przygotowana. »
Elektroniczne formy kształcenia sprawdzają się wśród urzędników
Aktualizacja: 28.10.2010
E-learning postrzegany jest jako korzystna forma kształcenia dla urzędników odpowiedzialnych, dojrzałych, chcących się uczyć bez ciągłej i bezpośredniej kontroli. Korzystanie z e-learningu rozwija samodyscyplinę i uczy wyznaczania sobie celów. Dlatego cieszy fakt, że coraz więcej pracowników administracji dokształca się za pomocą tej metody. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »