Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ochrona środowiska. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ochrona środowiska.
Dzikie wysypiska śmieci w Polsce to poważny problem
Aktualizacja: 06.02.2020
W Polsce co roku likwiduje się kilkanaście tysięcy dzikich wysypisk odpadów. A przecież zrównoważona gospodarka odpadami, w obliczu rosnącej ilości śmieci produkowanych nie tylko w przemyśle, ale także w domach, jest koniecznością. Składowanie odpadów w bezpiecznych, przeznaczonych do tego miejscach pozwala na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko oraz zdrowie ludzi i zwierząt. »
Odpowiedzialność za brak selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Aktualizacja: 03.07.2019
Czy zarządca nieruchomości powinien odpowiadać za każde, choćby incydentalne naruszenie obowiązki segregacji odpadów i czy powinna na nim ciążyć odpowiedzialność (wyrażająca się w kalkulacji opłaty śmieciowej według wyższej stawki) za działania innych osób? »
Aktualizacja: 16.11.2017
Od lipca 2018 r. w Polsce nie będzie można produkować ani instalować pieców o niższej niż piąta klasie emisyjności. W kotłach nie będzie można też instalować rusztów awaryjnych, które najczęściej służą do spalania odpadów komunalnych. »
Aktualizacja: 02.10.2017
Piece o niższej niż piąta klasa emisyjności znikną z Polski już w lipcu 2018 r. Rozporządzenie dotyczące kotłów grzewczych weszło w życie 1 października 2017 r. »
Umowy śmieciowe: jest projekt ustawy
Aktualizacja: 26.08.2013
Projekt ustawy częściowo porządkuje tak zwane umowy śmieciowe. Rozwiązuje on m. in. kwestię kilku umów zleceń. »
Kontrola postępowania z odpadami komunalnymi
Aktualizacja: 26.01.2012
Do zadań własnych gminy w zakresie zapewnienia czystości i porządku na jej terenie i tworzenia warunków niezbędnych do ich utrzymania należy m.in. nadzór nad gospodarowaniem odpadami komunalnymi, w tym nad realizacją zadań powierzonych podmiotom odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. »
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest odpadem ( cz.2)
Aktualizacja: 20.12.2010
W Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym szczegółowo zdefiniowane i opisane zostały prawa i obowiązki przedsiębiorców wprowadzających sprzęt na rynek, użytkowników sprzętu, podmiotów zbierających zużyty sprzęt, prowadzących działalność w zakresie przetwarzania i odzysku (w tym recyklingu), organizacji odzysku oraz zadania Inspekcji Ochrony Środowiska. »
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest odpadem ( cz.1)
Aktualizacja: 25.11.2010
Od 2005 r. , po wejściu Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, gminy muszą wspierać powstawanie systemu selektywnej zbiórki „elektrośmieci”. »
Są sprawdzone metody gospodarowania odpadami
Aktualizacja: 03.09.2010
W 25 krajach Unii Europejskiej na składowiska odpadów komunalnych trafia rocznie połowa wszystkich odpadów. Druga połowa jest utylizowana. Niestety, te statystyki nie dotyczą Polski. Ciągle trwają prace nad zmianami legislacyjnymi, które mają ułatwić gminom gospodarowanie odpadami. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »