| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Sport i turystyka

Zmiany w programie "Moje Boisko - Orlik 2012"

Aktualizacja: 11.03.2010

Obowiązująca w 2010 r. III edycja programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, pilotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przynosi koryguje sposób finansowania oraz daje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zatrudnienia związanego z obiektem animatora sportu. »

Dotacje na inwestycje sportowe

Aktualizacja: 13.01.2010

Wniosek jednostki samorządowej o dotacje na zadania sportowe, przed złożeniem Ministrowi Sportu i Turystyki, powinien być zaopiniowany przez właściwego terytorialnie marszałka województwa. »

Polski Komitet Olimpijski promuje i koordynuje

Aktualizacja: 13.01.2010

Działalność Polskiego Komitetu Olimpijskiego to nie tylko organizacja wyjazdu polskich sportowców na igrzyska. Między igrzyskami zajmuje się m.in. działalnością promocyjną oraz koordynacją klubów olimpijczyka. »

Finansowanie wiejskich klubów sportowych

Aktualizacja: 13.01.2010

Przepisy regulujące zasady udzielania dotacji m.in. dla klubów sportowych budzą zbyt wiele wątpliwości. Konieczne jest podjęcie prac legislacyjnych mających na celu uregulowanie zasad udzielania takich dotacji. »

Finansowanie inwestycji sportowych

Aktualizacja: 13.01.2010

Nowe prawo - Budowy boisk sportowych już w 2008 roku będą współfinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa, jeśli zostaną objęte programem Moje Boisko - Orlik 2012. »

Kto ponosi koszty transportu chorego

Aktualizacja: 13.01.2010

Moja mama przebywa w szpitalu, lekarz poinformował mnie, że w przyszłym tygodniu będzie wypisana do domu. Jest osobą leżącą. Kto w takiej sytuacji pokrywa koszty transportu chorego? »

Kto ustala odszkodowanie za wywłaszczoną nieruchomość pod Euro 2012

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy odszkodowanie przyznane za wywłaszczoną nieruchomość pod budowę autostrady ulega waloryzacji na dzień wypłaty tego odszkodowania? »

Nie każda dyscyplina sportowa wymaga legitymowania kibiców

Aktualizacja: 13.01.2010

Organizatorzy meczów piłki nożnej muszą sprawdzać dane personalne kibiców. Takiego obowiązku nie mają jednak organizatorzy zawodów pływackich czy rozgrywek koszykarskich. »

Konkursy sportowe z nagrodami

Aktualizacja: 13.01.2010

Jednostka we wrześniu ma w planach zorganizowanie imprezy o charakterze sportowym dla swoich pracowników. Odbędą się konkursy sportowe (biegi, strzelanie z łuku, pchnięcie kulą itp.), których zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe (gry planszowe, albumy, sprzęt sportowy). Wartość każdej z nagród nie przekroczy 300 zł. Czy nagrody rzeczowe, które otrzymają pracownicy, trzeba będzie opodatkować i oskładkować, a jeżeli tak, to według jakich przepisów? »

Zamiast wpłat dla klubu stypendia dla zawodników

Aktualizacja: 13.01.2010

Samorządy mają problem ze wsparciem sportu kwalifikowanego. Uchwały gmin o dofinansowaniu klubów kwestionują regionalne izby obrachunkowe. Ministerstwo deklaruje, że problem zostanie rozwiązany w nowej ustawie. »

Prawo dyskryminuje paraolimpijczyków

Aktualizacja: 13.01.2010

Świadczenia pieniężne podobne do przysługujących pełnosprawnym olimpijczykom otrzymają tylko ci medaliści paraolimpiad, którzy startują od 1992 roku. »

Kwalifikacja zadań związanych ze sportem

Aktualizacja: 13.01.2010

Utworzenie sportowej spółki akcyjnej na podstawie ustawy o gospodarce komunalnej również jest niemożliwe, gdyż przystępowanie jednostek samorządu terytorialnego do spółek prawa handlowego jest możliwe tylko w przypadkach spółek zajmujących się czynnościami bankowymi i ubezpieczeniowymi oraz działalnością doradczą, promocyjną, edukacyjną i wydawniczą prowadzoną na rzecz samorządu terytorialnego. »

Samorząd może przyznawać sportowcom tylko stypendia i wyróżnienia

Aktualizacja: 13.01.2010

Uprawnienia jednostki samorządu terytorialnego w zakresie finansowego wspierania sportu kwalifikowanego ograniczone zostały do - wyraźnie wskazanej w art. 35 i art. 37 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym (Dz.U. nr 155, poz. 1298 ze zm.) - możliwości przyznawania stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. »

Na jakich zasadach gmina może wspierać rozwój sportu

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakich źródeł mogą pochodzić fundusze na rozwój inwestycji sportowych w gminie? Jakie są możliwości wykorzystania przy inwestycjach w sport instrumentów partnerstwa publiczno-prywatnego? Czy systemy wspierania samorządów przy takich inwestycjach są skuteczne? »

Patent żeglarski

Aktualizacja: 13.01.2010

Polskie przepisy dyskryminują osoby z zagranicznym patentem żeglarskim. Każdy, kto chce żeglować na polskich wodach, musi uzyskać patent w Polsce, nawet gdy ma międzynarodowy certyfikat żeglarski. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Wyrwas

wieloletni pracownik jednostek sektora finansów publicznych, praktyk specjalizujący się w dziedzinie finansów publicznych, rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »