Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu urzędnik. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące urzędnik.
Oszczędności w urzędach w 2020 r. - niższe pensje, brak nagród?
Aktualizacja: 25.06.2020
Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że nie będzie zwolnień w administracji rządowej. Rząd będzie jednak szukał oszczędności płacowych. »
Tarcza 2.0 a zwolnienia i obniżki płac w administracji rządowej - wyjaśnienia Szefa KPRM
Aktualizacja: 06.05.2020
Wśród zmian wprowadzonych przez tzw. Tarczę antykryzysową 2.0 znalazły się rozwiązania pozwalające na zwolnienia i obniżki płac w administracji rządowej. RPO poprosił o stanowisko w tej sprawie Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. »
Nowego urzędnika trzeba przeszkolić i przeegzaminować
Aktualizacja: 05.02.2019
Jednostki samorządu terytorialnego zostały zobowiązane do organizowania służby przygotowawczej dla pracowników podejmujących po raz pierwszy zatrudnienie na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym. Decyzję w sprawie skierowania do służby przygotowawczej i jej zakresu podejmuje kierownik jednostki, w której pracownik jest zatrudniony. Bierze przy tym pod uwagę poziom przygotowania pracownika do wykonywania obowiązków wynikających z opisu stanowiska oraz opinię osoby kierującej komórką organizacyjną, w której pracownik jest zatrudniony. »
Dni wolne od pracy w 2014 roku
Aktualizacja: 19.11.2013
Poznaj dni wolne od pracy w 2014 r. Prawo przewiduje 13 wolnych dni świątecznych oraz niedziele. »
Jaka jest wysokość składek na ubezpieczenie społeczne urzędników?
Aktualizacja: 13.11.2013
Pracownicy i urzędnicy służby cywilnej oraz pracownicy urzędów państwowych podlegają ubezpieczeniom społecznym. Wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe jest jednakowa dla wszystkich ubezpieczonych. »
Czy pracownicy urzędów państwowych mają prawo do wcześniejszej emerytury?
Aktualizacja: 13.11.2013
Pracownicy urzędów państwowych mają prawo do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. W jakim wieku przysługują tym pracownikom prawo do wcześniejszych świadczeń? »
Zatrudnianie urzędników i awanse - zmiany
Aktualizacja: 06.09.2013
Jak zmieni się system awansów i czasowego zatrudniania urzędników od 1 września 2013 r.? Czy będzie można zatrudniać doradców bez limitu? »
Elastyczny czas pracy w służbie cywilnej
Aktualizacja: 06.09.2013
Elastyczny czas pracy w służbie cywilnej ma umożliwić bardziej racjonalne niż dotychczas planowanie czasu pracy w urzędach. Projektodawcy zwracają też uwagę na konieczność zapewnienia klientom administracji możliwości załatwiania spraw w dogodnym dla nich czasie. »
Zatrudnianie członków rodziny w urzędzie
Aktualizacja: 06.09.2013
W jakich sytuacjach w urzędach można zatrudnić członków rodziny? Co stanie się w przypadku, gdy między krewnymi zatrudnionymi w administracji rządowej lub samorządowej powstanie stosunek podległości służbowej? »
Dodatkowe zatrudnienie urzędnika i pracownika służby cywilnej
Aktualizacja: 09.07.2013
Dodatkowe zatrudnienie urzędnika i pracownika służby cywilnej jest obwarowane ścisłymi ograniczeniami. Przyczyną jest m. in. potrzeba zminimalizowania zarzutów o korupcję. Większość urzędników ma obowiązek ubiegać się o pisemną zgodę dyrektora generalnego swojej placówki, jeśli chcą podjąć dodatkowe zatrudnienie. »
Koniec mianowania w samorządach
Aktualizacja: 06.02.2012
Z początkiem roku stosunki pracy pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie mianowania uległy przekształceniu w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Dla dawnych pracowników mianowanych oznacza to możliwość łatwiejszego ich zwolnienia z pracy i niekiedy zmiany w wynagrodzeniach. »
Nowe zasady stosowania metryki sprawy
Aktualizacja: 21.11.2011
Od 7 marca 2012 r. zacznie obowiązywać nowe pojęcie metryki sprawy, która jest obowiązkową częścią akt sprawy. W metryce znajduje się informacja dotycząca historii przebiegu sprawy wraz ze wskazaniem wszystkich osób uczestniczących w podejmowaniu czynności w postępowaniu administracyjnym. »
Skarga na wynik naboru urzędników
Aktualizacja: 21.11.2011
Co powinien zrobić przewodniczący rady gminy po otrzymaniu skargi kandydatki, która w wyniku naboru nie została zatrudniona na stanowisko urzędnicze? »
Praca w urzędzie - monitory ekranowe, okulary korygujące i ryzyko zawodowe
Aktualizacja: 17.11.2011
Pracownicy urzędów najczęściej pracują przy komputerze. Wszystkie stanowiska pracy w urzędzie z monitorami ekranowymi powinny spełniać określone przepisami wymogi i parametry, a pracownicy powinni zostać zaopatrzeni przez pracodawcę w okulary korygujące stosownie do zaleceń lekarza. »
Zaświadczenia o niekaralności przy zatrudnianiu na stanowiskach urzędniczych
Aktualizacja: 03.11.2011
Czy osoby przyjmowane w urzędach na stanowiska kierownicze i urzędnicze muszą przedstawić zaświadczenie o niekaralności najpóźniej w dniu zatrudnienia? Czy na potrzeby konkursu wystarczy odpowiednie oświadczenie, czy też muszą się legitymować zaświadczeniem z Krajowego Rejestru Karnego przed datą zatrudnienia? »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?