REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zadania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Powodzie - czy możemy przygotować się na nadchodzące zalania?

W momencie wystąpienia sytuacji kryzysowej praktyczne możliwości zabezpieczenia przed jej skutkami są bardzo ograniczone. Jakie mamy możliwości ograniczenia zagrożenia powodziowego?

Zmiany w ustawie o zatrudnieniu socjalnym

Zmiany w ustawie o zatrudnieniu socjalnym przewiduje przygotowany przez MRiPS projekt nowelizacji. Co się zmieni?

Transakcja zakupu nieruchomości na rzecz gminy

Zakup nieruchomości na rzecz gminy. W ramach działalności gospodarczej gmina może nabywać prawa do nieruchomości na wolnym rynku - w trybie czynności cywilnoprawnych. W takich transakcjach istotne są kompetencje organów gminy. Wójt jest uprawniony do dokonywania czynności związanych z nabyciem nieruchomości. Działa jednak z zachowaniem zasad prawidłowej gospodarki i w ramach wytyczonych przez radę gminy.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - co zawiera?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) już działa. Wyjaśniamy, jakie informacje zawiera ten ważny rejestr. Warto również wspomnieć o obowiązkach właścicieli budynków związanych z CEEB.

REKLAMA

Wakacje 2021 w Europie - zasady podróżowania, paszport covidowy, testy

Wakacje 2021 w Europie w czasach koronawirusa - jakie zasady obowiązują podróżnych? W większości krajów trzeba pokazać paszport covidowy lub wynik testu na COVID-19.

Karta Lokalizacji Podróżnego - jak wypełnić?

Kartę Lokalizacji Podróżnego musi wypełnić każdy przylatujący do Polski. Czym jest? Jak wypełnić Kartę Lokalizacji Pasażera?

CEEB – do kiedy deklaracja?

CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – do kiedy należy złożyć deklarację źródeł ciepła? Właściciele budynków, którzy uruchomili ogrzewanie po 1 lipca 2021 r., mają bardzo mało czasu.

Wielka Brytania - obostrzenia, zasady wjazdu, Brexit

Wielka Brytania - jakie obostrzenia i zasady wjazdu obowiązują w wakacje 2021? Co się zmieni po 1 października 2021 roku w związku z Brexitem?

REKLAMA

CEEB deklaracja - formularz, jak wypełnić?

CEEB deklaracja - formularz. Przedstawiamy przykładowy, właściwie wypełniony przez GUNB, druk zgłoszenia źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

CEEB deklaracja online - jak złożyć?

CEEB deklaracja online - jak złożyć? Przedstawiamy krok po kroku jak zgłosić źródła ogrzewania budynku do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków przez Internet.

Kto może dostać dotację na wymianę pieca?

Dotacja na wymianę pieca. Czy rada gminy, podejmując uchwałę w sprawie określającej zasady udzielania dofinansowania (dotacji celowej) z budżetu gminy na wymianę pieca węglowego na inny, proekologiczny system grzewczy, może postanowić, że o takie dotacje mogą ubiegać się tylko i wyłącznie osoby fizyczne?

Chorwacja - obostrzenia, zasady wjazdu

Chorwacja - jakie obostrzenia i zasady wjazdu obowiązują od 1 lipca 2021 r.? To ważne informacje dla wszystkich wybierających się na wakacje do Chorwacji.

Profilaktyka 40 Plus - jak uzyskać skierowanie na badania?

Profilaktyka 40 Plus - skierowanie. 1 lipca 2021 roku ruszył program Polskiego Ładu - Profilaktyka 40+. Jak uzyskać e-skierowanie na badania?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - czy będzie zakaz kopciuchów?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) ma być dużym krokiem w walce ze smogiem. 1 lipca 2021 r. wszedł w życie obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków w całej Polsce. Chodzi m.in. o piece węglowe i gazowe, kominki, fotowoltaikę. Czy rząd zamierza wprowadzić zakaz używania kopciuchów?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - deklaracja wzór

CEEB - deklaracja (wzór). Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel i zarządca budynku musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jak złożyć deklarację? Pobierz wzór deklaracji.

Rok szkolny 2020/2021 - podsumowanie najważniejszych zmian

Rok szkolny 2020/2021 - najważniejsze zmiany. 25 czerwca 2021 roku zakończył się rok szkolny. Ministerstwo Edukacji i Nauki podsumowuje swoje najważniejsze działania w tym czasie.

Ile mieszkań czynszowych budują najbogatsze miasta w Polsce? [RAPORT]

Budowa mieszkań to kosztowne przedsięwzięcie, na które wiele miast nie może sobie pozwolić. Ale są i takie, które radzą sobie całkiem nieźle. Sprawdziliśmy, czy ich władze myślą o potrzebach mieszkaniowych mniej zamożnych mieszkańców?

CEEB – obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021 r.

CEEB – obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021 r. Czym jest deklaracja źródeł ciepła? Kogo dotyczy deklaracja? Jak można złożyć deklarację? Jakie są obowiązki gmin związane z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków?

Remont mieszkania spółdzielczego

Remont mieszkania spółdzielczego. Spółdzielnia pozostaje właścicielem mieszkań użytkowanych na podstawie własnościowego i lokatorskiego prawa spółdzielczego. Warto wyjaśnić, czy remont takich lokali może być problematyczny.

Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach?

Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach? Czy mogą być one prowadzone w formie zdalnej? Z jakich przedmiotów organizuje się zajęcia wspomagające? Jak poinformować o nich rodziców? Jak prawidłowo wyliczyć przysługującą szkole liczbę zajęć wspomagających? Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące dodatkowych lekcji po powrocie do szkół.

Czyste Powietrze - zmiany w programie, koniec dotacji na piece węglowe

Czyste Powietrze - co się zmieni w programie? Do kiedy można jeszcze uzyskać dotację na piece węglowe?

Domowa Opieka Medyczna - Pulsoksymetr i PulsoCare

Domowa Opieka Medyczna to program mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program wykorzystuje pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych.

CEEB - zadania gmin związane ze spisem źródeł ciepła

CEEB - zadania gmin związane ze spisem źródeł ciepła. W jakim terminie gmina powinna wprowadzić dane do ewidencji? Ile czasu ma urzędnik na wprowadzenie danych z deklaracji do systemu? Czy każdy pracownik urzędu może wprowadzać dane do CEEB? Czy przewidziano finansowanie dla gmin?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - od kiedy, deklaracja

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - od kiedy, jak złożyć deklarację źródeł ciepła? Przedstawiamy najważniejsze informacje o nowym obowiązku, który będzie spoczywał na właścicielach i zarządcach budynków.

CEEB - jakie kary za brak zgłoszenia do ewidencji źródeł ciepła?

CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków rusza już 1 lipca 2021 roku. Oznacza to nowy obowiązek dla milionów Polaków, którzy będą musieli zgłosić, czym ogrzewają swoje domy. Jakie kary grożą za brak zgłoszenia?

Profilaktyka 40 plus - badania od 1 lipca 2021 r.

Profilaktyka 40 plus - badania od 1 lipca 2021 r. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie zapowiedziane w programie Polski Ład. Z jakich badań będzie można skorzystać?

Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy od 1 lipca 2021 r.

Obowiązek zgłoszenia czym ogrzewamy domy - 1 lipca 2021 roku rusza zbieranie danych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Do kiedy będzie trzeba zgłosić urządzenia? Jakie kary grożą za brak zgłoszenia?

Polski Ład: czy stracą seniorzy i osoby wymagające opieki?

Polski Ład: czy stracą seniorzy i osoby wymagające opieki? W ramach Polskiego Ładu rząd przedstawił plan 10 ustaw do przygotowania w ciągu 100 najbliższych dni. W pakiecie tym niemal nie przewidziano działań zawartych w części „Złota jesień życia”. Wyjątkiem są emerytury bez podatku, ale ta planowana zmiana, bez równoległych korekt w innych obszarach wsparcia, niesie również skutki uboczne dla części osób starszych – zwłaszcza niesprawnych, wymagających opieki i ich rodzin.

Paszport covidowy - co daje, jak wygląda?

Paszport covidowy - co daje, jak wygląda? Przedstawiamy najważniejsze informacje o unijnym certyfikacie COVID.

Szczepienia na COVID-19 dzieci od 12 roku życia

Szczepienia dzieci od 12 lat. Kiedy ruszają szczepienia? Gdzie dzieci będą mogły się zaszczepić? Czy będą szczepienia w szkołach? Czy szczepienia dzieci na COVID-19 będą obowiązkowe?

Paszport covidowy dostępny w Polsce od 1 czerwca 2021 r.

Paszport covidowy w Polsce – Polska przystąpiła do grona siedmiu państw Unii Europejskiej, które już od 1 czerwca mogą wydawać unijne certyfikaty szczepień. Jak pobrać paszport covidowy? Kto może otrzymać? Jak wygląda? Jakie są korzyści z posiadania paszportu?

Czy ozdrowieńcy powinni szczepić się na COVID-19?

Czy ozdrowieńcy powinni szczepić się na COVID-19? Przebycie COVID-19 w przeszłości nie stanowi przeciwwskazania do szczepień, co więcej - specjaliści namawiają ozdrowieńców do szczepienia. Przechorowanie nie daje bowiem trwałej odporności. Sprawdź, kiedy najlepiej zaszczepić się po infekcji i czego można się spodziewać.

Krajowy Zasób Nieruchomości - gdzie powstaną tanie mieszkania na wynajem?

Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) dysponuje 129 działkami, na których może powstać ok. 37 tys. mieszkań na wynajem – ustalił portal GetHome.pl. Kto i gdzie je wybuduje?

Ile kosztuje służebność drogowa?

Ile kosztuje służebność drogowa? Opłaty za ewentualną służebność drogową to czynnik, który warto wziąć pod uwagę jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie danego gruntu. Wyjaśniamy, ile mogą wynosić opłaty.

Profilaktyka 40 plus - co zawiera pakiet badań?

Profilaktyka 40 plus to program badań profilaktycznych zapowiedziany w Nowym Polskim Ładzie. Jakie badania zawiera? Znamy już szczegóły programu.

Zasady organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 r.

Organizacja wypoczynku letniego 2021. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. Zalecenia zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo i minimalizować ryzyko zakażenia podczas zorganizowanego wypoczynku w czasie epidemii koronawirusa.

Kryterium dochodowe w pomocy społecznej 2022

Kryteria dochodowe w pomocy społecznej mają zostać podwyższone od 1 stycznia 2022 roku. Wzrosną jednak nie tylko progi, ale również kwoty niektórych świadczeń. Ile wyniosą?

Nowy Ład - wsparcie dla seniorów

Nowy Ład - jakie rozwiązania dla seniorów? Długo wyczekiwana prezentacja tzw. Nowego Polskiego Ładu przyniosła również zapowiedzi pewnych rozwiązań na rzecz osób starszych m.in. emerytur bez podatku do 2500 zł. Przyjrzeliśmy się tym propozycjom bliżej i poddaliśmy wstępnej ocenie.

Polski Ład w ochronie zdrowia – co się zmieni?

Nowy Ład w ochronie zdrowia. 7% PKB na zdrowie, program Profilaktyka 40+ oraz zniesienie limitów u specjalistów – to najważniejsze propozycje Polskiego Ładu dotyczące zdrowia. Jakie zmiany przewiduje nowy program PiS i całej Zjednoczonej Prawicy w celu poprawy ochrony zdrowia Polaków?

Powrót do szkół 2021 - zasady bezpieczeństwa

Powrót do szkół 2021 - zasady bezpieczeństwa. Jak będzie wyglądało nauczanie stacjonarne? Czy w szkole trzeba nosić maseczki? Przedstawiamy zaktualizowane wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Sieć kardiologiczna - od 10 maja pilotaż na Mazowszu

Sieć kardiologiczna. 10 maja 2021 r. minister zdrowia podpisał rozporządzenie uruchamiające pilotaż sieci kardiologicznej na Mazowszu. Pacjent m.in.: z niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym czy zaburzeniami rytmu, gdy zostanie zakwalifikowany do pilotażu będzie mógł liczyć na kompleksową i skoordynowaną opiekę począwszy od diagnostyki na leczeniu skończywszy. Tego samego dnia została też powołana Krajowa Rada do spraw Kardiologii.

Rehabilitacja po COVID-19 - co gwarantuje NFZ?

Rehabilitacja po COVID-19. 26 kwietnia 2021 r. Narodowy Fundusz Zdrowia rozszerzył program rehabilitacji pocovidowej ogłoszony 10 kwietnia br. Teraz pacjenci, którzy przeszli COVID-19, skorzystają z zabiegów rehabilitacyjnych także w gabinecie fizjoterapii, a nawet w domu. Dzięki profesjonalnym i indywidualnym zabiegom fizjoterapeutycznym osoby po chorobie szybciej odzyskają siły i wrócą do codziennych aktywności.

Szczepionka na Covid-19 Johnson&Johnson - skuteczność, dawkowanie, skutki uboczne

Szczepionka na Covid-19 Johnson&Johnson - skuteczność, dawkowanie, skutki uboczne. Kto może się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson? Czy wystarczy jedna dawka?

Sprzedaż działek rolnych przez Skarb Państwa - do kiedy wstrzymana?

Wstrzymanie sprzedaży nieruchomości rolnych Skarbu Państwa - okres miał miał zostać przedłużony o kolejne pięć lat. Sprawdzamy, czy taka zmiana faktycznie wejdzie w życie.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - co obejmie?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) niebawem ruszy. Co będzie zawierał nowy rejestr?

Ludwika Klejnowska, PAH: Nawet 660 tys. osób rocznie będzie szukało schronienia w Europie [PODCAST]

Jeśli uważamy, że migracje klimatyczne nas nie dotyczą, to jesteśmy w błędzie. Ponieważ kryzys klimatyczny jest niestety już obecny, już się dzieje – mówi Ludwika Klejnowska, PAH. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Dr Michał Małek: Przesunięcie części kontraktów NFZ mogłoby pomóc służbie zdrowia [PODCAST]

O sytuacji pacjentów onkologicznych w czasie pandemii, skali odwoływanych operacji oraz o rozwiązaniach, które były by wsparciem dla służby zdrowia mówi dr Michał Małek. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2021 r.

Egzaminy 2021 - zasady przeprowadzania. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wytyczne sanitarne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zawodowego i egzaminów eksternistycznych.

Dotacja podręcznikowa 2021/2022 - kwoty

Dotacja podręcznikowa 2021/2022 - ile wynosi? Zostało już opublikowane rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2021 r.

Wyższe mandaty od 10 kwietnia 2021 r.

Wyższe mandaty od 10 kwietnia 2021 r. – spacer z psem bez smyczy lub kagańca, brak składowania odpadów, sprzedaż wyrobów tytoniowych nieletnim... Za jakie wykroczenia zapłacimy więcej? Sprawdź wysokość mandatów w 2021 r.

REKLAMA