| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Zdrowie

Nie tylko marszałek będzie tworzył szpitale

Aktualizacja: 30.04.2010

ZMIANA PRAWA - W tym tygodniu podkomisje sejmowe rozpoczną prace nad ustawami reformującymi system ochrony zdrowia. Posłowie wciąż czekają na zapowiedziane przez rząd poprawki. »

Żądanie wypisu ze szpitala nie musi być na piśmie

Aktualizacja: 13.01.2010

Placówka medyczna nie może ani w swoim statucie, ani w regulaminie dowolnie określić zasad wypisania pacjenta ze szpitala. »

Kiedy trzeba zapłacić za pobyt w szpitalu

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy szpital może obciążyć pacjenta kosztami pobytu, gdy pomimo wypisania go z powodu zakończenia hospitalizacji nadal w nim przebywa? »

Jeszcze cztery lata na dostosowanie się do wymogów sanitarnych i technicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Wszystkie zakłady opieki zdrowotnej muszą dostosować do 2012 roku swoje pomieszczenia do nowych wymogów sanitarnych i technicznych. »

Jak mogą się zmienić rola i zadania samorządu w zarządzaniu i finansowaniu służby zdrowia

Aktualizacja: 13.01.2010

Przygotowywane propozycje zmian przepisów pozwolić mają na traktowanie zasobów ochrony zdrowia z terenu województwa jako całości. Spojrzenie na nie z poziomu regionalnego, a nie lokalnego, służyć ma racjonalizacji ich wykorzystania. »

Kiedy można skorzystać z opieki w domu

Aktualizacja: 13.01.2010

Moja mama jest przewlekle chora od kilku lat. W związku z tym wymaga opieki pielęgniarskiej w domu. Czy może ją zapewnić pielęgniarka środowiskowa? »

O przekształceniu szpitala decyduje samorząd lokalny

Aktualizacja: 26.05.2011

Przekształcanie publicznych szpitali w spółki prawa handlowego trwa już od co najmniej kilku lat. Obecnie liczbę niepublicznych szpitali samorządowych szacuje się na ponad 50. Dzięki zmianie formy własności placówki pozbyły się zadłużenia, prowadzą restrykcyjną politykę finansową i kontrolują koszty swojego działania. »

Konieczny PESEL na recepcie

Aktualizacja: 13.01.2010

Jestem matką małego dziecka, które bardzo często choruje. Przynajmniej kilka razy w roku muszę kupować antybiotyki, które są objęte częściową odpłatnością. Czy recepty na leki refundowane bez numeru PESEL są ważne? »

Telemedycyna obniża koszty opieki zdrowotnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Rozwiązania telemedyczne znacznie obniżają wydatki na świadczenie usług zdrowotnych oraz poprawiają ich jakość. Wadą tych inwestycji są jedynie koszty, które jednak bardzo szybko się zwracają. Ponadto na przedsięwzięcia telemedyczne można uzyskać dofinansowanie. »

Preferencyjne kredyty dla lekarzy, pielęgniarek i położnych

Aktualizacja: 13.01.2010

Lekarze, lekarze stomatolodzy, pielęgniarki oraz położne mogą otrzymać pomoc ze środków budżetowych w podjęciu prywatnej praktyki medycznej. Wsparcie jest dostępne w postaci preferencyjnych kredytów z możliwością 20-procentowego umorzenia, udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. »

Leczenie poza kolejnością - refundowane

Aktualizacja: 13.01.2010

Pacjent, który poniósł określone koszty w związku z leczeniem poza kolejnością, może domagać się ich refundacji od Narodowego Funduszu Zdrowia. »

Szczególna opieka nad kobietami w ciąży i dziećmi

Aktualizacja: 13.01.2010

Wszystkie osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mają prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. Na dodatkowe uprawnienia w dostępie do opieki medycznej mogą liczyć kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze. »

Jak zgłosić członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego

Aktualizacja: 13.01.2010

Zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków swojej rodziny nie wiąże się z koniecznością opłacania wyższej składki na to ubezpieczenie. Składka wynosi zawsze 9 proc. podstawy wymiaru. »

Gminny program profilaktyczny nie może zastąpić ustawy

Aktualizacja: 13.01.2010

Zasady wydawania i cofania zezwoleń na prowadzenie sprzedaży napojów alkoholowych oraz kontrolę obrotu tymi napojami określa ustawa. Uchwała gminy nie może tych zasad regulować bez ustawowego upoważnienia. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK