reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Zdrowie

Do października szpitale mogą rozliczać się z NFZ ryczałtem

Aktualizacja: 13.01.2010

Brak pełnego oprogramowania uniemożliwia szpitalom rozliczenie się z NFZ na podstawie nowych zasad. Błędne zakwalifikowanie pacjenta do odpowiedniej grupy powoduje, że koszt jego leczenia może być zaniżony. System jednorodnych grup pacjentów jest już modyfikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. »

Podwyżka składki zdrowotnej zamiast reformy KRUS

Aktualizacja: 13.01.2010

Brak rzeczywistej reformy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego skłonił rządzących do zapowiedzi podwyższenia składki zdrowotnej od początku 2010 roku. »

Nie tylko marszałek będzie tworzył szpitale

Aktualizacja: 30.04.2010

ZMIANA PRAWA - W tym tygodniu podkomisje sejmowe rozpoczną prace nad ustawami reformującymi system ochrony zdrowia. Posłowie wciąż czekają na zapowiedziane przez rząd poprawki. »

Żądanie wypisu ze szpitala nie musi być na piśmie

Aktualizacja: 13.01.2010

Placówka medyczna nie może ani w swoim statucie, ani w regulaminie dowolnie określić zasad wypisania pacjenta ze szpitala. »

Kiedy trzeba zapłacić za pobyt w szpitalu

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy szpital może obciążyć pacjenta kosztami pobytu, gdy pomimo wypisania go z powodu zakończenia hospitalizacji nadal w nim przebywa? »

Bezpłatne leczenie tylko dla aktywnych bezrobotnych

Aktualizacja: 01.02.2010

Zasiłek dla bezrobotnych przez pierwsze trzy miesiące jego pobierania wyniesie 788 zł. Jeśli bezrobotny odrzuci propozycję udziału w szkoleniu, zostanie bezterminowo wykreślony z rejestru urzędu pracy. »

Jeszcze cztery lata na dostosowanie się do wymogów sanitarnych i technicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Wszystkie zakłady opieki zdrowotnej muszą dostosować do 2012 roku swoje pomieszczenia do nowych wymogów sanitarnych i technicznych. »

Jak mogą się zmienić rola i zadania samorządu w zarządzaniu i finansowaniu służby zdrowia

Aktualizacja: 13.01.2010

Przygotowywane propozycje zmian przepisów pozwolić mają na traktowanie zasobów ochrony zdrowia z terenu województwa jako całości. Spojrzenie na nie z poziomu regionalnego, a nie lokalnego, służyć ma racjonalizacji ich wykorzystania. »

Kiedy można skorzystać z opieki w domu

Aktualizacja: 13.01.2010

Moja mama jest przewlekle chora od kilku lat. W związku z tym wymaga opieki pielęgniarskiej w domu. Czy może ją zapewnić pielęgniarka środowiskowa? »

O przekształceniu szpitala decyduje samorząd lokalny

Aktualizacja: 26.05.2011

Przekształcanie publicznych szpitali w spółki prawa handlowego trwa już od co najmniej kilku lat. Obecnie liczbę niepublicznych szpitali samorządowych szacuje się na ponad 50. Dzięki zmianie formy własności placówki pozbyły się zadłużenia, prowadzą restrykcyjną politykę finansową i kontrolują koszty swojego działania. »

Konieczny PESEL na recepcie

Aktualizacja: 13.01.2010

Jestem matką małego dziecka, które bardzo często choruje. Przynajmniej kilka razy w roku muszę kupować antybiotyki, które są objęte częściową odpłatnością. Czy recepty na leki refundowane bez numeru PESEL są ważne? »

Telemedycyna obniża koszty opieki zdrowotnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Rozwiązania telemedyczne znacznie obniżają wydatki na świadczenie usług zdrowotnych oraz poprawiają ich jakość. Wadą tych inwestycji są jedynie koszty, które jednak bardzo szybko się zwracają. Ponadto na przedsięwzięcia telemedyczne można uzyskać dofinansowanie. »

Preferencyjne kredyty dla lekarzy, pielęgniarek i położnych

Aktualizacja: 13.01.2010

Lekarze, lekarze stomatolodzy, pielęgniarki oraz położne mogą otrzymać pomoc ze środków budżetowych w podjęciu prywatnej praktyki medycznej. Wsparcie jest dostępne w postaci preferencyjnych kredytów z możliwością 20-procentowego umorzenia, udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. »

Szczególna opieka nad kobietami w ciąży i dziećmi

Aktualizacja: 13.01.2010

Wszystkie osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mają prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. Na dodatkowe uprawnienia w dostępie do opieki medycznej mogą liczyć kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama