Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracownik. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracownik.
Aktualizacja: 21.12.2018
Pracownica przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą. Po wypłacie wynagrodzenia za czas choroby za 33 dni przekazaliśmy wypłatę jej zasiłku chorobowego do ZUS (zakład pracy zatrudniający mniej niż 21 osób). Pracownica jest uprawniona do dodatku stażowego, którego się nie pomniejsza, za czas choroby. W czasie wypłaty zasiłku wypłaca go zakład pracy. Po zwolnieniu lekarskim pracownica będzie uprawniona do zasiłku macierzyńskiego. Czy przekazując do ZUS zaświadczenie płatnika składek ZUS Z-3, powinnam wykazać tylko wynagrodzenie zasadnicze czy również dodatek za wysługę lat? »
Jak zarządzać swoim miejscem pracy
Aktualizacja: 29.09.2011
Ponad 40 proc. pracowników biurowych przyznaje się do regularnego gubienia dokumentów. Przeciętny pracownik spędza 150 godzin rocznie na szukaniu dokumentów na biurku. »
Praca ponad etat pracownika samorządowego
Aktualizacja: 21.07.2011
Przy szkole funkcjonuje fundusz świadczeń socjalnych dla emerytów i rencistów, byłych nauczycieli zatrudnionych dawniej w szkołach prowadzonych przez miasto. Przy obsłudze funduszu pracują na pełnych etatach dwaj pracownicy samorządowi – główny księgowy i specjalista (jako pomoc księgowego). Ostatnio znacznie zwiększyła się liczba członków funduszu. W celu zapewnienia ich obsługi planowane jest więc zwiększenie etatu głównemu księgowemu i specjaliście o 0,25, aby mieli po 1,25 etatu. W jaki sposób można przyznać dodatkowe 0,25 etatu? Czy można to uczynić aneksem do umowy o pracę? Organ prowadzący nie wyraża zgody na godziny nadliczbowe dla wspomnianych pracowników. »
Jak współpracować z osobami o różnych temperamentach
Aktualizacja: 17.02.2011
Nie z każdym człowiekiem można łatwo się porozumieć. Jeden reaguje w sytuacjach zawodowych i prywatnych spokojnie, inny aż kipi ze złości. Za te zachowania odpowiada nasz temperament. »
Prywatne uroczystości w miejscu pracy
Aktualizacja: 12.08.2010
W jaki sposób reagować na uroczyste wydarzenia z prywatnego życia naszych współpracowników? Czy obchodzić w pracy imieniny i urodziny? Czy świętować ze współpracownikami urodzenie się dziecka albo ślub? Odpowiedzi na te pytania zależą od dwóch czynników: decyzji samego zainteresowanego i przyjętych w instytucji obyczajów. »
Aktualizacja: 23.02.2010
Czujemy się zmęczeni, zestresowani, nie mamy siły pracować, jakby uszło z nas powietrze. Nie wolno dopuścić, aby taka sytuacja przerodziła się w stan trwały. »
Czy można powierzać pełnienie obowiązków
Aktualizacja: 23.03.2010
Powierzanie pełnienia obowiązków na stanowiskach samorządowych, w sytuacji gdy przepisy prawa nie przewidują takiej możliwości, jest czynnością podejmowaną bez podstawy prawnej, która może być zakwestionowana przez organ nadzoru - wskazał w wyroku z 1 grudnia 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie. »
Jak oceniane są kwalifikacje urzędników administracji samorządowej
Aktualizacja: 16.03.2010
Na jakim etapie powinny być sprawdzane kwalifikacje pracowników samorządowych? Jak procedury administracyjne mogą pomóc w ocenie działalności poszczególnych pracowników samorządowych? »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »