| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat dnia

Prezydencja pozostawia po sobie bardzo dobry wizerunek Polski

Aktualizacja: 27.12.2011

Większość brukselskich komentarzy po polskiej prezydencji w Radzie UE jest pozytywnych lub bardzo pozytywnych. Bardziej niż konkretne rezultaty półrocznej pracy, rozmówcy chwalą polski entuzjazm, zaangażowanie młodych urzędników i zabiegi o jedność UE. »

Naliczenie trzynastek za 2011 r.

Aktualizacja: 20.12.2011

Z końcem roku kalendarzowego pracodawcy dokonują rozliczenia, którzy pracownicy nabyli prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Prawo do trzynastki w pełnej wysokości gwarantuje jedynie faktyczne przepracowanie całego roku kalendarzowego, za który przyznawana jest ta nagroda. »

Czy poprawi się zarządzanie energią

Aktualizacja: 20.12.2011

Branża ciepłownicza oczekuje od administracji rządowej podjęcia zmian i inicjatyw legislacyjnych, które zapewnią bezpieczeństwo dostaw ciepła systemowego dla kilkunastu milionów Polaków. Potrzebujemy nowego modelu regulacji cen, efektywności energetycznej czy rozwoju kogeneracji. Bez tego kondycja ciepła systemowego nie będzie najlepsza. »

Zasady uchwalania aktów prawa miejscowego

Aktualizacja: 15.12.2011

Koniec roku to ważny moment, jeżeli chodzi o podejmowanie przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego aktów prawa miejscowego. Zasady tworzenia i publikowania przepisów miejscowych są ściśle określone. »

W przyszłym roku samorządowcy nie dostaną podwyżek

Aktualizacja: 13.12.2011

W 2012 roku nie wzrosną maksymalne wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków oraz diety radnych. Niestety, nie jest to jedyna niekorzystna informacja dla samorządowców. »

Nabywanie prawa do nagród jubileuszowych i zasady ich rozliczania

Aktualizacja: 13.12.2011

Nagroda jubileuszowa nie jest świadczeniem powszechnym, wynikającym z przepisów Kodeksu pracy. Gratyfikacja ta jest uhonorowaniem wieloletniej pracy, ale ustawowe prawo do niej, na podstawie odrębnych przepisów, mają tylko niektóre grupy zawodowe należące do sfery budżetowej (m.in. urzędnicy państwowi, pracownicy samorządowi, nauczyciele). »

Przekształcenie stosunków pracy samorządowych pracowników mianowanych

Aktualizacja: 13.12.2011

Od 1 stycznia 2012 r. stosunek pracy pracowników samorządowych mianowanych przekształca się w stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Na pracodawcach zatem spoczywają wobec tych pracowników dodatkowe obowiązki wynikające z tego przekształcenia. »

Powstanie narodowy program odnowy melioracji

Aktualizacja: 08.12.2011

Jednym z priorytetowych zadań dla resortu rolnictwa na najbliższą kadencję jest przygotowanie we współpracy z resortem administracji i cyfryzacji Narodowego Programu Odnowy Melioracji i Rozwoju Retencji - powiedział szef resortu Marek Sawicki. »

50 mln zł na pilotaż programu "Cyfrowa szkoła" w 2012 r.

Aktualizacja: 07.12.2011

50 mln zł zostało zapisane w projekcie budżetu państwa na 2012 r, przyjętym przez rząd, na pilotażowy program "Cyfrowa szkoła" - poinformował w środę minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Projekt budżetu rząd przyjął we wtorek. »

Stawki podatków na 2012 rok trzeba przyjąć do końca grudnia

Aktualizacja: 01.12.2011

Kończy się czas na uchwalenie wysokości stawek podatków i opłat lokalnych na 2012 rok. Samorządy, których rady nie zdążą przyjąć nowych uchwał w tej sprawie do końca grudnia br., będą musiały stosować stawki tegoroczne. »

Gminy w ocenie inwestorów i przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.12.2011

Samorządy powinny bardziej angażować się w promocję inwestycyjną. Oczekują tego i inwestorzy, i przedsiębiorcy. Najbardziej przyjazne dla lokowania biznesu są małe i średnie gminy. »

Poznańskie spotkania lokalnych samorządów i biznesu

Aktualizacja: 30.11.2011

Blisko 100 wystawców, ponad 1200 m² powierzchni wystawienniczej i około 20 konferencji oraz debat – to statystyki kończące 3. edycję Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA. »

Obieg dokumentacji w urzędzie

Aktualizacja: 29.11.2011

Przez urzędy gmin, powiatów i województw przepływa duża liczba zarówno informacji dotyczących organu administracji, jak i petentów załatwiających w urzędach różnego rodzaju sprawy. Sprawne wydawanie decyzji i postanowień w indywidualnych sprawach obywateli zależy w dużej mierze od organizacji pracy urzędu, a szczególnie od właściwego obiegu dokumentów. »

System organizacji PPP w pracy urzędu

Aktualizacja: 28.11.2011

Kluczowym czynnikiem powodzenia projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego jest zorganizowanie koordynacji i wdrażania PPP w danej jednostce samorządowej. »

Niepełnosprawni - pracownikami urzędów

Aktualizacja: 25.11.2011

Znowelizowana ustawa o służbie cywilnej zawiera uregulowania umożliwiające zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w służbie cywilnej, urzędach państwowych, jak również jednostkach samorządowych. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »